schenkingen, excursies, studiedagen en dergelijke. In die eerste 15 jaar is er heel wat georganiseerd. Nu kom ik dan weer even terug op mijn op merking aan het begin van dit artikel: het gaat hier vooral over wat de 'dames van het eerste uur' zich herinneren. Niet meer en niet minder. Dit is geen historisch, chrono logisch overzicht van de geschiedenis van onze vriendenvereniging. Het is naar mijn idee wel een verslag van een periode die veel betekende voor veel mensen. Een pe riode waarin werd gelachen, hard gewerkt, waar ook wel conflicten waren, maar die zijn nooit blijven hangen. Behalve een be stuur waren de leden ook vrienden. In het jubileumnummer uit 1997 staat een voorwoord van Jaap van der Doef, toen malig burgemeester van Vlissingen en Beschermheer van de Vereniging. Vanaf het begin was dit burgemeester Westerhout en nog vele jaren daarna was de burgemeester Beschermheer van de Vereniging. Van der Doef begint met de opmerking: 'Wie zich omringt weet door vrienden is een gelukkig mens' Ik hoop dat muZEEum en archief zich nog steeds gesteund weten door vrienden. De hele opzet, bedrijfsvoering is anders, maar vrienden zijn er nog steeds: vrijwilligers op allerlei gebied, een activiteitencommissie en natuurlijk ons blad Den Spiegel\ De dames van het eerste uur zijn ook nu nog zeer betrokken bij 'hun' museum. Mariette van der Sluis loopt regelmatig binnen voor een praatje, Willemien van Nassau doet nog incidenteel gidsenwerk en is gastvrouw bij bijvoorbeeld huwelijken en Else Sauer maakt deel uit van de redactie. Trots op het nieuwe muZEEum, denken zij toch nog wel eens met weemoed terug aan het museum op het Bellamypark. Een zogenaamde tonnenlegger van het Loodswezen, Een zogenaamde steigerschuit, potlood en aquarel potlood en aquarel door P.J. Schotel; schenking 2005 door P.J. Schotel; schenking 2005 Januari 2007 9

Den Spiegel | 2007 | | pagina 11