rijkste verenigingsactiviteit genoemd mag worden. De collecties van het muZEEum en het Gemeentearchief bezitten tastbare bewijzen van de inspanningen van onze vereniging. In Een terugblik op 25 jaar schenkingen geven Ad en Wilbert voor beelden van schenkingen en een overzicht van aanwinsten. Als lid van onze vereniging word je een beetje trots bij het lezen van die overzichtslijst en het bekijken van de be schreven schenkingen. Onze vereniging heeft zeker wat gedaan, getuige de kleuri ge omslag waarop een aantal schenkingen te zien zijn. Daarnaar kijkend, voel je je een trotse jubilaris. Vijfentwintig jaar Den Spiegel staat voor vijfentwintig jaar geschiedbeschrijving van Zeeuwse maritieme zaken en lokale histo rie van de stad Vlissingen. Het Register op Den Spiegel 1982-2002 maakte die geschied- beschrijving toegankelijk als naslagwerk. Nina van den Elzen-Velleman heeft een aanvulling op dit register gemaakt. Register op Den Spiegel 2002-2006 is als middenka tern in deze Spiegel opgenomen. Het kan eenvoudig toegevoegd worden aan het reeds bestaande register door de nietjes voorzichtig te openen, de aanvulling er uit te nemen en de nietjes daarna weer te slui ten. Voor de indeling van deze aanvulling wordt verwezen naar bladzijde 1 van het oorspronkelijke register uit 2002. Dit kan eventueel nog aangevraagd worden bij het redactieadres; levering zolang de voorraad strekt. Den Spiegel bevat soms bijlagen, zoals be stuursmededelingen of boekaankondigin gen. De redactie selecteert die boekaan kondigingen zorgvuldig. Flyers over boeken, geschreven door een lid van onze vereniging of een auteur van Den Spiegel zullen over het algemeen meegezonden worden, zeker als het boek de Zeeuwse maritieme geschiedenis of de lokale histo rie van Vlissingen beschrijft. In deze Spiegel zijn drie bijlagen gevoegd, het aanmeldingsformulier van de vereni gingsexcursie 2007, en boekaankondigin gen van Jo de Ridder en Doeke Roos. De leden van onze vereniging kunnen voor Van Lombaert naar Microkredietgeschre ven door Jo de Ridder, nog een extra kor ting krijgen. De intekenprijs van 13,50 wordt verlaagd tot 11indien bij de naam het lidmaatschapsnummer van de Vereniging Vrienden van het muZEEum en Gemeentearchief wordt vermeld. Mocht u al voor 13,50 ingetekend hebben dan kunt u de extra 'vrienden-korting' van 2,50 krijgen door de intekenstrook met vermelding van naam en adres, bank- of gironummer en 'vrienden' lidmaatschaps nummer alsnog in te zenden. In Spiegel nummer 4 van oktober 2006 werd een foto afgebeeld van het terras van de dames Maters. De heer L. d'Hondt rea geerde: 'De heer links met het donkere col bertje en de zonnebril is Herman Steketee (1925-1988). Hij werkte in Den Haag bij het CBS en kwam elk weekend naar Vlissingen waar zijn moeder woonde. Zijn vaste stek was dan het terras van de dames Maters. Ik heb altijd gedacht dat de rieten stoelen uit het jaar nul stamden. Die stoe len waren tot op de draad versleten en ze werden steeds gerepareerd met stukjes touw. Menig kledingstuk en kous werd aan de stoelen opengehaald. De foto op bladzij de 21 bewijst echter dat er na 1930 toch vernieuwing heeft plaatsgevonden.' Rest ons, bestuur, redactie en alle mede werkers, u allen een mooi jubileumjaar, goede feestdagen en een voorspoedig en gezond 2007 toe te wensen. Januari 2007 3

Den Spiegel | 2007 | | pagina 5