Excursie april 2007 Jubileumboek 100 jaar Scheldemond (1908-2008) Ria Punt en Leo Speckens Voor de excursie in 2007 hebben we de be stemming gezocht in België. 's Morgens bezoeken we de plaats Rupel- monde, de geboorteplaats van de beroem de filosoof en cartograaf Mercator. We be zoeken er onder andere de Graventoren en de 16e-eeuwse getijdenmolen. 's Middags gaan we naar de plaats Strépy Thieu, vlak bij Mons in Zuid-België. Daar bezoeken we het imposante scheepsliftenproject met on der andere de kabellift die een hoogtever schil van 73 meter overbrugt. Deze werd begin deze eeuw gebouwd. Het gebouw zelf is meer dan 100 meter hoog! De excursie combineert dus de historie met het heden. De excursie zal plaatsvinden op 14 april 2007. Als er voldoende deelnemers voor een tweede reis zijn, zal er nog een excur sie plaatsvinden op 21 april. Reserveert u deze data alvast in uw agenda? Omdat we een en ander nog definitief moe ten vastleggen is dit programma nog onder voorbehoud. Voor het volledige programma van deze dag verwijzen wij graag naar het aanmel dingsformulier dat u in deze Spiegel aan treft. Nog meer informatie vindt u op de website van de vereniging: www.vriendenmuZEEum.nl - vervolgens activiteiten en dan excursies. Ook kunt u op deze site foto's van eerdere excursies bekijken. Scholengemeenschap Scheldemond be staat in september 2008 één eeuw. Dit ju bileum wordt gevierd met een feest en allerlei activiteiten. Ook komt er een jubi leumboek met daarin de geschiedenis van de school en van alle scholen waaruit het huidige Scheldemond is ontstaan. Schelde mond is ontstaan uit de Rijks Hogere Burger School (R.H.B.S), de gemeentelijke openbare Cl.L.O-school, VBO-Weyevliet, die tot 1989 Scholengemeenschap Swanen- burgh heette, de L.T.S., LHNO en LEAO, het Nijverheidsonderwijs voor meisjes, de dag- en avondschool voor Nijverheids onderwijs, de Burgeravondschool en de Stadsteekenschool. Een boek schrijven en de geschiedenis uit zoeken lukt wel. Wat wij missen zijn anek dotes, persoonlijke, gekke, leuke en trieste herinneringen, verhalen over de docenten van toen en nu en over medeleerlingen, en zovoorts. Dit maakt een jubileumboek tot een écht jubileumboek dat voor iedereen leuk is om te lezen en te herlezen, ledereen die op één van de bovengenoemde scholen heeft gezeten kan reageren.' hoe meer ver halen hoe liever! Ook zijn er misschien le zers van Den Spiegel die informatie hebben over bovengenoemde scholen. Ook foto's zijn welkom: klassenfoto's, foto's van feesten, zelf geschoten kiekjes, het maakt niet uit. Digitale bestanden ontvan gen wij graag in een PDF-bestand met een hoge resolutie. Gewone foto's graag voor zien aan de achterkant van naam en adres, zodat deze geretourneerd kunnen worden. Alle reacties kunnen gestuurd worden naar: scheldemondjubileum@hotmail.com. 14 Den Spiegel

Den Spiegel | 2007 | | pagina 16