Hoera, we zijn jarig! Jan Hintzen Het jubileum van een bescheiden man werd ge vierd. Drank, spijs en toespraak moesten het feest maken. Daarbij nam men de gelegenheid te baat om zichzelf naar voren te schuiven en elkaar lof toe te zwaaien. Want vijfentwintig jaar in dienst is niet niets. En pas aan het eind van het diner merkte men plotseling dat de jubilaris niet was uitgenodigd. Dat had men vergeten. (Anton Tsjechov) Op 12 februari 1982 wordt de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Vlis- singen opgericht, op 13 maart van dat jaar vindt de eerste algemene ledenvergadering plaats en in juni verschijnt het eerste num mer van Den Spiegel. Hoera, we zijn jarig en dat willen we weten. Daarom in dit eer ste nummer van de vijfentwintigste jaar gang van Den Spiegel uitgebreid aandacht voor de jarige vereniging. De jubilaris mag niet vergeten worden. Die jubilaris is onze Vereniging Vrienden van het muZEEum en het Gemeentearchief met al zijn leden en medewerkers. Daarom schenkt ons bestuur alle leden een feeste lijk cadeautje: een kleurige omslag verpakt deze Spiegel. Bovendien vertellen de arti kelen over de rijke historie van de jarige. In Verenigingsnieuws kijkt Tom Ekering, de huidige voorzitter, terug op de eerste schen kingen en complimenteert de redactie, de activiteitencommissie, de reiscommissie en de lezingen-organisatie. Daarmee noemt hij de belangrijkste kerndoelen van onze ver eniging. En de mens achter al die bezighe den wordt daarbij niet vergeten. Terecht, want al die vrijwilligers maken met de leden en het bestuur de vereniging. Zij allen zijn jarig. In Vrienden voor het leven laat Aafke Ver donk-Rodenhuis drie 'dames van het eerste uur' aan het woord. Op een zonnige herfst ochtend worden kostelijke en kostbare her inneringen opgehaald. Met een glimlach en met wat weemoed wordt de begintijd van de vereniging in beeld gebracht: de voor zichtige start, het eerste bestuur, een ver gaderkeuken, een gestencilde Spiegel, po litieke contacten en activiteiten in overall markeren jeugd en puberteit van de vereni ging. Dat waren nog eens tijden. Maar wie zich omringt weet door vrienden is een ge lukkig mens. Het schaalmodel in brons van het standbeeld van M.A. de Ruyter; door Louis Roijer; schen king 1998, in samenwerking met de Vereniging Rembrandt Ad Tramper en Wilbert Weber geven een overzicht van wat misschien wel de belang- 2 Den Spiegel

Den Spiegel | 2007 | | pagina 4