Veren i gin gsnieuws Tom Ekering Wat doe je als je wat wilt schrijven in de vijfde lustrum-uitgave van ons tijdschrift Den Spiegel? Juist, je zoekt oude Den Spiegels op en gaat daar eens in rondneu zen wat er in het rijke verleden belangrijk was voor onze vereniging. Zo trof ik in het eerste nummer van juni 1982 een trotse mededeling dat het 132e lid ingeschreven was en tevens een notitie dat het museum een bakkerswagen ontving van de Vrienden. Wie weet waar die kar nu is? De bakkerskar van bakkerij Speckens, zestig jaar voor de schenking door de Vrienden Ook werden er twee nieuwe guldens en rijksdaalders van Koningin Beatrix aange kocht, die kunnen nog wel eens wat waard worden in het euro-tijdperk. Op bladzijde tien van dat eerste nummer staan de doelen van de vereniging. Onder d. lees ik 'Het verspreiden van een perio diekje met allerlei informatie op het muse ale gebied'. Een groot compliment is te maken over wat ooit in 1982 begon als een 'periodiekje'. Het is nu een volwaardig tijd schrift! Zonder de inzet van de redactie was dat nooit gelukt. Mog een belangrijk wapenfeit is dat in 1885 reeds sprake was van 'Vrienden van het museum', maar in 1982 werd het een ver eniging. Zoals u uitvoerig in de krant kon lezen is de Vlissingse ZEEdag, georganiseerd door de Vrienden en het muZEEum, een groot suc ces geweest. 1700 Bezoekers op een mid dag, het muZEEum is nog nooit zo goed bezocht. De gratis toegang hielp zeker, maar toch. Onze activiteitencommissie heeft geweldig werk verzet en vele vrijwilligers en muZEEum medewerkers hebben meege holpen. Een speciaal woord van dank aan Ad Salome, Patricia Naerebout, (Activitei tencommissie) en Pol Verbeeck (muZEEum) en alle anderen die hebben meegeholpen, is zeker op zijn plaats. Ook onze reiscommissie weet ons elk jaar te verrassen. Ria Punt en Leo Speckens or ganiseren steeds een boeiende excursie in Nederland, België of zelfs in Frankrijk. De Vrienden organiseren een paar keer per jaar lezingen die 's avonds in het archief of muZEEum gehouden worden. Soms horen we van enkele leden, dat we dat beter op zondagmiddag kunnen doen, zodat men niet in het donker naar huis hoeft. Wij heb ben geluisterd en de lezing van de heer Koppejan op zondagmiddag 5 november gezet. We merken geen verschil in aanmel dingen voor die lezing vergeleken met le zingen in de avond. Om de weekeinden voor de commissieleden vrij te houden, zul len we onze lezingen weer in de avond or ganiseren. Rest mij namens alle bestuursleden de Vereniging met haar jubileum te feliciteren en haar een goede en actieve toekomst te wensen. 4 Den Spiegel

Den Spiegel | 2007 | | pagina 6