Restauratie 1962 en 1993 Bij de restauratie in 1962 is in elk geval de kroon vernieuwd. Mogelijk is er ook wat aan de kop van de leeuw gedaan, al kun nen dergelijke ingezette stukken door kleurverschil later eenvoudig herkend wor den. Bij het schoonmaken van het orna ment was inderdaad plaatselijk wat kleur verschil te zien, maar te weinig om te kunnen stellen dat de kop geheel ver nieuwd is. Er zijn slechts weinig stukken in gezet. Ook is toen alle oude verf verwijderd. Over oorspronkelijke kleuren is daarom niets be kend en ook bij de laatste restauratie von den wij daar niets van terug. Wel was op de achterplaat een grijze grondverf aanwezig met daarover wit en een rozeachtige kleur, duidelijk recentelijk aangebracht. Dit is mo gelijk door zonlicht verkleurd. Het schilder werk van destijds is verricht door de heer P. van Liere uit Middelburg. In de jaren zestig zag het ornament er heel mooi uit. Begin jaren negentig was het ornament verveloos geworden. Een Middelburgs be drijf heeft het toen gerestaureerd. Van de staat voor de toenmalige restauratie bezit de familie Loontjens een serie foto's waar op te zien is dat er indertijd veel rotte plek ken in de gevelversiering zaten. Opnieuw werd het geschilderd door Van Liere. Het werd - na restauratie - geheel in de grond verf bij hem aangeleverd en zag er perfect uit, zoals op de foto's in het archief van de familie Loontjens te zien is. Op 15 januari 1994 kon het opnieuw in de gevel worden geplaatst. Restauratie 2004-2005 In september 2004 werd ik benaderd door de heer E. Loontjens met het verzoek eens te gaan kijken naar het gevelornament in Funtastic, de huidige naam van het oude Sportland. Bij het onderhoudsschilderwerk aan het pand was ontdekt dat het gevelor nament in erg slechte staat verkeerde, on- Het gerestaureerde ornament gereed om teruggeplaatst te worden in de gevel, 24 november 2005 Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen; foto A. Tanghe April 2007 23

Den Spiegel | 2007 | | pagina 25