De wapens van de families Parker en Van Bueren; details van het ornament Fotocollectie Rijken is: een deugdelijke restauratie, breed onderzoek en, wat thans essentieel is, gel delijke middelen om het te realiseren. Er is al één mooi voorbeeld, namelijk op het Bellamypark. In het pand De Witte Ballons werden - wederom door de heren Rijken - twee wapenschilden op de gevel uitgevoerd zoals ze bedoeld waren. Ik hoop van harte dat in de komende jaren meer van dit soort ornamenten gerestau reerd worden, maar dan wel op deze wijze. Naschrift Dit artikel is gebaseerd op: Hangoor (Jeroen-Martijn), Advies voor de kleurrestauratie van het gevelornament Parker-Van Bueren aan de Nieuwendijk (Vlissingen, 2005). Van dit rapport wordt een exemplaar bewaard in het Gemeentearchief Vlissingen. Verenigingsnieuws Tom Ekering Het is elk kwartaal weer een genoegen om het verenigingsnieuws te schrijven. En wat is er iedere keer veel te melden over onze bruisende vereniging. Vlissingen bruist en de Vrienden van het muZEEum en het Gemeentearchief ook! We kijken even terug op de laatste Den Spiegel met de mooi gekleurde omslag. Zoals gewoonlijk weer perfect verzorgd door de redactie. 2007 is niet alleen het vijfde lustrum van de vereniging maar ook vieren we dit jaar het vierhonderdste geboortejaar van één van de beroemdste Vlissingers, namelijk Michiel Adriaensz. de Ruyter. Maar liefst 47 acti viteiten worden georganiseerd, waarvan ve le in Vlissingen. Het muZEEum staat volop in de belangstelling en naast verschillende De Ruyterexposities zijn er in het najaar vijf lezingen over Michiel. Tevens vinden er twee grote nautische evenementen plaats in of bij Vlissingen: 6-9 juli: de Marinedagen met een grote vlootschouw van Nederlandse en buiten landse marineschepen voor de boulevard. 23-27 augustus: Sail de Ruyter, een groot evenement met vele dwars getuigde zeil schepen en andere historische schepen. Cl heeft het recent in de PZC kunnen lezen, het muZEEum wordt bij vele festiviteiten be trokken en er zijn verschillende exposities. Dat is de reden dat de activiteitencommis sie in 2007 zelf geen lezingen op het pro gramma zet. Wel weer in 2008, zo als u ziet denken we ver vooruit. Voordat het De Ruyter-geweld in Vlissingen losbarst nog even een berichtje over de Biber. Cl heeft daarover kunnen lezen in een Den Spiegel van oktober 2005. Het is de Vrienden gelukt in samenwerking met Cor Heijkoop, dit onderzeebootje voor Vlis singen te behouden. Het scheepje is nu op genomen in de collectie van ons muZEEum. Voorlopig staat het onder de grote luifel in Fort Rammekens. Een defini tieve plaats wordt nog gezocht, we gaan proberen het een plaatsje te geven in de buurt van de Oranjemolen, waar het na de oorlog ook is gevonden. Veel plezier in en om het muZEEum en Gemeentearchief in het De Ruyterjaar. 30 Den Spiegel

Den Spiegel | 2007 | | pagina 32