Vererrigingsnieuws Tom Ekering Op 23 mei was de algemene ledenvergade ring, dit keer in het Gemeentearchief. Tijdens de vergadering namen we afscheid van twee bestuursleden, Martien van den Elzen als penningmeester en Jeroen- Martijn Hangoor die onder andere de con tacten tussen het bestuur en de redactie verzorgde. Een speciaal woord van dank gaat naar Martien van den Elzen, die in de periode 2000-2007 de kas op uitstekende wijze beheerd heeft. Ook een woord van dank voor Jeroen-Martijn Hangoor, die een stevige brug vormde tussen het bestuur en de redactie. Wij konden Wil Botting be groeten als nieuwe penningmeester. Ria Punt werd met algemene stemmen gekozen voor een volgende periode als bestuurslid. Na de Algemene Ledenvergadering hield Ad Tramper een uiterst leerzame lezing over het restauratieproject van oude docu menten en boeken, dat door onze vereni ging financieel mogelijk gemaakt was. Over de jaarlijkse excursie kan ik kort zijn. Uitstekend. De reis naar Belgie was, zoals altijd, prima georganiseerd. De watermolen aan de Schelde en de Waalse scheepsliften waren imposant en vooral de liftbakken en de boottocht op het kanaal waren een bij zondere ervaring. Vanaf deze plaats wil ik de leden oproepen de speciale Michiel de Ruyter-expositie in de Pakhuizen te bezoeken. Het is zeker de moeite waard en de expositie toont een unieke verzameling schilderijen en voor werpen die een grote verbondenheid heb ben met de Ruyter en de tijd waarin hij leef de. Tot ziens in het muZEEum Waalse Scheepslift (Foto: Martien van den Elzen) 24 Den Spiegel

Den Spiegel | 2007 | | pagina 26