Noch aen den seluen per reste: 13 ponden 13 schellingen 10 groten Vlaams Cornelis Adriaenssen Dortsman treedt op als de hoofdaannemer bij de verbouwing. Betaelt aen Andries Toors, metser volgens syn acquyt, drye ende twintich pont twa- elf schellingen twee groten Vlaams, over de leueringhe van seker materialen ende aerbytsloon tot behoef van den thorren. Betaelt aen Heyndryck Corstiaenssen, tinnegieter volghens syn acquyt, ses en- de veertich pont thien schellingen groten Vlaams. Ende dat over de leveringhe van seker nieu loot, soudnere ende oock van aerbeytsloon. Betaelt aen Symon Martensen Cleyn vol gens syn acquyt, een ende twintich pont thien schellingen groten Vlaams over de leueringhe van zeker deelen ende ander hout tot behoef ende gebruyck van den thorren. Betaelt aen Adriaen Cornelissen Boot volghens syn twee acquyls, seventhien pont ses schellingen acht groten Vlaams, over de leveringhe van zeker hout, ge- bruyckt tot behoef van den thorren. Betaelt aen Jan Janssen Mogghe volgens het bewys van Cornelis Dortsman thien pont thien schellingen groten Vlaams, over de leveringhe van een stuck Wesels hout tot behoef als vooren. Betaelt aen Jan Huyssen volghens het be wys van Cornelis Dortsman, ende syn ac quyt derthein ponden groten Vlaams over de leveringhe van een stuck Wesels hout tot behoef als vooren. Betaelt aen Israel Jacobssen volgens syn acquyt, elf pont een schelling vier groten Vlaams over de leveringhe van hout ende masten tot ghebruyck als vooren. Betaelt aen Jacob Symonssen Been vol gens syn twee acquyts, elf pont negen DeMtsdmc. De qiuia Gebtrnr, Vereist een muur. De Merut bemuitrd ïcrjn tijdtiek leeven Oiiivoor't gevacir te "ztjn oniyeeven, Bn 't twty deel leid veelfifdts bloot; Cd ijk. een GmisStat sonder wallen Ten roof tuii Tifands overvallen En prifkcl Tan een evjge doodt De metselaar verbeeld door Jan Luyken thien schellingen vier groten Vlaams, over de leveringhe van zeker plancken ende masten gebruyckt als vooren. Betaelt aen Leyn Cornelissen volgens syn acquyt, een pont ses schellingen acht groten Vlaams over de leveringhe van een mast gebruyckt als vooren. Dit hout en vooral de masten van de drie posten hierboven zouden kunnen duiden op het steigermateriaal, dat nodig was voor de verbouwing en waar Michiel de Ruyter gebruik van gemaakt zou kunnen hebben. Betaelt aen Adriaen Jacobssen, slotema- ker, volgens syn acquyt derthein ponden groten Vlaams over de leveringhe van se ker yserwerck ende arbeytsloon tot be hoef als vooren. Betaelt aen Jan Laureynssen, nagelma ker ende Isaack de Vos volghens haer ac quyt twaelf pont vier schellingen negen 6 Den Spiegel

Den Spiegel | 2008 | | pagina 8