groten ende een half, over de leueringhe uan seker spyckers tot behoef als uooren. Betaelt aen Heyndryck Boogaert uolgens syn acquyt, derthein pont twaelf schel lingen groten Vlaams, ouer de leueringhe uan zeker want ende een reep ghebru- yckt als uooren. Betaelt aen Pieter Jordaen ende Pieter Janssen, schalyedeckers uolgens syn ac quyt, vijf ende twintich pont uyf schellin gen negen groten Vlaams. Ouer de leue ringhe uan seker negels, stoploot ende arbeytsloon tot behoef als uooren. Betaelt aen Wouter Beucket, schilder uol gens syn acquyt, negenthien pont drye schellingen uier groten Vlaams, ouer het schilderen uan het houtewerck uan den thorren ende ouer 't uergulden uan de pe- rymyden. Betaelt aen Michiel Willemssen, pachter uan de Balance uolgens syn acquyt, een pont groten Vlaams ouer het weghen uan een partije out loot gecomen synde uan den gallerie. Betaelt aen Symon Becaert uolgens syn acquyt derthein schellingen uier groten Vlaams ouer 't gebruyck uan een wind- aes aen den Thorren ghebesicht by ac- coort. De bouwvakkers gebruikten een lier om het materiaal naar boven te hijsen. Betaelt aen Jan Teyller uolgens syn ac quyt, een pont derthien schellingen uier groten Vlaams, ouer het ruymen ende schoone maken uan het secreet uan den thorren. Ook aan de sanitaire voorzieningen voor de bouwvakkers werd gedacht Betaelt aen Mary nis Martenssen, ketelaer uolgens syn acquyt, uier pont uyf schel lingen groten Vlaams, ouer 't uermaken uan twee pannen uan de groote clocke. De'Timmerman. Hef wlnderiml bmchl. Hctmccnkrnict bedoek. boo't aardje Huis tot nut kcui Jtrecken, Om ons voor ongeval te dteken Gelijk het Teer beminlyck doed fosat hoord men dan met vlijt te bouwen Dciar't leeven Ewig huu JaL houwen, ïvan neer 't Van hierverhaisen moet. De timmerman verbeeld door Jan Luyken Betaelt aen Gheleyn Pieterssen uolgens syn acquyt, ueerthien schellingen groten Vlaams, ouer het schryuen uan diuersche obligatie uan de kerke. Betaelt aen de knechten uan Adriaen Dortsman ouer bierghelt uan den meije. De loopjongens van Adriaen Dortsman moesten zorgen voor de regelmatige aan voer van bier en dan hier alleen nog maar voor de maand mei. Betaelt aen Jan achternaam of pa- troniem niet uermeld] ouer het slepen uan uier masten uan het kerekhof tot aende Roobrugge, compt: 3 schellingen groten Vlaams. Deze vier masten duiden ook op het ge bruik van steigerwerk of het heeft te ma ken met de lier. Na afloop van het karwei werden deze palen weer richting de April 2008 7

Den Spiegel | 2008 | | pagina 9