muZEEumnieuws vinden was. Hij experimenteerde met groot formaat etsen, zelfs groter dan een meter. Ook maakte hij vaak tekeningen of schets jes van de dagelijkse dingen. Frans Maas (1903-1977) kreeg als jonge tje al les van Gerard Jacobs, oprichter van de Kunstkring het Zuiden. Tussen 1827 en 1934 volgde hij in Antwerpen aan de Academie voor Schone Kunsten lessen in tekenen en beeldhouwen. Ook volgde hij nog een paar jaar lessen aan de Kunst academie van Rotterdam om zich verder te bekwamen in de etstechniek. Naast enkele buitenlandse reizen was hij meestal in Vlissingen te vinden, in de Vrouwenstraat, waar hij zijn atelier had. Om voldoende brood op de plank te krijgen gaf hij ook les aan de CITS en privé-lessen. Ook deed hij schilderswerkzaamheden op de schepen van Stoomvaartmaatschappij Zeeland. Het gemeentearchief zal ruim 20 jaar na de dood van Frans Maas haar best doen om zijn nalatenschap zo goed mogelijk te be heren. Zie ook het uitgebreide artikel van Jan Hintzen over Frans Maas in Den Spiegel van april 2000. Daniëlle Otten Tentoonstellingen Tijdens de komende maanden zijn de volgende wisseltentoonstellingen te bezoeken in het muZEEum. TEGENPOLEN Zeeuwen en het poolgebied In het kader van het vierde Inter national Polar Year opent het muZEEum vanaf zaterdag 14 juni haar deuren voor een spectaculaire tentoonstelling over de contrastrijke Noord- en Zuidpool: Tegenpolen Al eeuwenlang hebben de poolge bieden een grote aantrekkings kracht op Nederlanders, vooral op de Zeeuwen. Voor het geld, avon tuur of onderzoek zijn talloze land- 22 Den Spiegel

Den Spiegel | 2008 | | pagina 24