CAFE „DE WITTE BALLONS' Café De Zwarte Ruiter, daarna De Witte Ballons De exploitanten van Bellamypark 7 wisse len nog al eens. Ook de benaming van het etablissement verandert meerdere malen. Zo goed als mogelijk zijn die namen gere construeerd. Maar soms zijn er nauwelijks gegevens terug te vinden om een juiste da tering te geven. Bestelkantine Ruttens Brouwerij De Zwarte Ruiter Maastricht wordt al vrij snel herdoopt in Café De Zwarte Ruiter. Eerst staat dit ca fé aan de Vlissingse Bierkade onder wijk- nummer D 16 geregistreerd. Vanaf 1906, na de demping van de Koopmanshaven, heeft het pand de huidige adressering Bellamypark 7. in 1925 neemt C.J. Janssen de exploitatie over. Deze Janssen kan waarschijnlijk de peetvader van De Witte Ballons genoemd worden, want hij geeft het café die naam. Althans, vanaf die tijd gaat Bellamypark 7 als De Witte Ballons door het leven. De oorsprong van die naam is niet meer te achterhalen. Maar mondelinge overleverin gen hebben wel een verklaring. Delen van de vrouwelijke anatomie zouden de naam gever geïnspireerd hebben. Minder wulps, maar wellicht waarschijnlijker, is de verkla ring dat bolvormige lampen of bolle bier glazen, zogenaamde bollekes, aan de naamgeving ten grondslag liggen. Vele vaste klanten vieren in 1926 het vijf entwintig jarig bestaan van het etablisse ment. De Vlissingsche Courant van 20 maart 1926 bericht hierover het café De Witte Bal lons, Bellamypark 7, zal heden en morgen in feestdos zijn gestoken, ten einde aan haar geregelde bezoekers het feit van het 25-jarig bestaan niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. De zaal is keurig met guirlan des en planten versierd, terwijl voor deze gelegenheid een strijkje met jazzband de avonden zullen veraangenamen met zeer goede muziek. Bovendien wordt iedere be zoeker en bezoekster een aardige surprise gegeven.' Café De Witte Ballons op 5 met 1945 tijdens de festiviteiten ter gelegenheid van de bevrijding van Nederland van de Duitse bezetter, (fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen) 12 Den Spiegel

Den Spiegel | 2008 | | pagina 14