Twee dagen later vermeldt de krant het zilveren jubileum is op waardige wijze ge vierd door een enthousiaste grote menigte bezoekers. ...Vooral de surprises die den bezoeksters en bezoekers werden uitge reikt, n.l. een doos bonbons aan de dames en een zakje sigaren of doos sigaretten met luxe pijpje aan de heeren, werden zeer op prijs gesteld.' In dezelfde krant wordt op 23 maart 1940 opnieuw de aandacht gevestigd op De Witte Ballons De exploitanten van het café De Witte Ballons aan het Bellamypark, hebben gemeend hun zaak naar de laatste eischen des tijds te moeten veranderen en zijn daarin volkomen geslaagd. Om daar toe te geraken, heeft de zaak een verbou wing moeten ondergaan. Zoo zijn er nieuwe plafonds en nieuwe lambriseering in aan gebracht, terwijl ook het buffet een ander en frisscher aanzien heeft gekregen. Ook de meubileering is vernieuwd en gemakke lijke stoeltjes nooden de bezoekers tot een aangenaam verblijf. Aan de ontspanning van de cliëntele is de meeste zorg besteed. Zoo is de nieuwste muziekinstallatie aange bracht, waaruit niet alleen radiomuziek, doch ook grammofoonmuziek ten gehore kan worden gebracht. Een vernuftige, doch hoogst eenvoudige constructie is aange bracht, waardoor na een druk op de knop de gevraagde grammofoonplaat wordt ge draaid. Voor de biljartliefhebbers zijn er twee electrisch verwarmde biljarts In 't Paradijs en opnieuw De Witte Ballons Na de Tweede Wereldoorlog wordt de naamgeving wat onduidelijk. Op een foto van 5 mei 1945 staat nog altijd de naam De Witte Ballons op een geschilderd gevel bord. Dat verandert in 1947, als hetzelfde gevelbord plotseling overgeschilderd is met In 't Paradijs. Die naamswisseling is wat raadselachtig. Evenmin is het duidelijk wanneer opnieuw de naam De Witte Ballons ingevoerd wordt. Zeker is dat de foto's uit 1945 en 1947 niet liegen. Ook is het zeker dat jeugdige Vlissingers uit de jaren zestig Café In 't Paradijs op 4 november 1947 tijdens de nationale boomplantdag (fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen; Foto Dert) Oktober 2008 13

Den Spiegel | 2008 | | pagina 15