ploitanten Frank Aertssen en Pol Versluis. Enige jaren later komt op de eerste verdie ping Coco's Place kortweg Coco's, een dans café voor scholieren en studenten. Coco zelf is een wat rafelige papegaai, die als mascotte van een studentenvereniging van de Hogeschool Zeeland een bekende ver schijning is in het danscafé. De discotheek en het danscafé bieden jon geren uit Zuidwest Nederland een ontmoe tingsruimte met eigentijdse ontspanning en discomuziek, tot in de kleine uurtjes. Want tijden veranderen en het uitgaansleven ver plaatst zich meer en meer naar na-twaal- ven en beperkt zich niet meer tot het week end. De donderdagavond bijvoorbeeld wordt één der drukste stapavonden in het studentenleven. Vooral discotheek Frapo's bepaalt in de ja ren tachtig en negentig voor een groot deel het uitgaansleven van wat jong is. Zo is het dé gelegenheid voor een examenfeest. Op 18 december 1997 wordt Bellamypark 7 voor 265.225,door Frapo BV aan BV Panden Exploitatie Maatschappij Pem ver kocht. Daarmee wordt het pand weer ei gendom van Heineken. Er komen nieuwe uitbaters die de naam Frapo's en Coco's blijven gebruiken. Tot de definitieve sluiting in 2002 blijven Frapo's en Coco's een mid delpunt van jeugdige activiteiten. Na die sluiting kan de gemeente Vlissingen haar beleid uitvoeren, de noordzijde van het Bellamypark wordt vrij van horeca. Frapo's, wereldberoemd op Walcheren en geliefd bij studenten en andere jongeren, leeft dan al leen nog voort in mooie verhalen. En de be tonnen plasplaats tegenover het pand is een grijze herinnering aan een grote bieromzet. Ook het danscafé Coco's sluit. Waar de le vende papegaai gebleven is, blijft een raad sel. Ook de wat onduidelijke houten vogel, die enige tijd uitnodigend aan de gevel van Bellamypark 7 hing, is spoorloos. Wel is het geschilderde portret van Coco verhuisd naar een nieuw onderkomen, de kelder van café Popeye op de Nieuwendijk 7. Opnieuw De Witte Ballons Vanaf 12 juni 2006 siert een gerestaureerd De Witte Ballons de gevelwand aan de noordzijde van het Bellamypark. Die res tauratie heeft zweet en geld gekost. Maar het resultaat mag gezien worden. De Jugendstilgeve! heeft allure. Zo is de ge bruikte kleur, 'Berrington Blue', een echte Jugendstilkleur. Ornamenten en details harmoniëren daarmee. De beide gevelste nen bijvoorbeeld, die waarschijnlijk korte tijd na de voltooiing van de bouw in 1902 zijn aangebracht, zijn na een onderzoek door Jeroen-Martijn Hangoor geheel in de oorspronkelijke kleuren gerestaureerd door atelier Rijken te Koudekerke. Eén van die herstelde gevelstenen herinnert aan de eer- De Witte Ballons voor de restauratie in 2005 (foto Christiaan Sauer) Oktober 2008 15

Den Spiegel | 2008 | | pagina 17