ste eigenaar, Bierbrouwerij de Zwarte Ruiter. Dit rechter wapen komt overeen met het stadswapen van Maastricht, de stad waarin de bierbrouwer De Zwarte Ruiter gevestigd was. Het linker wapen is van de stad Rotterdam. Maar verluid heb ben de Maastrichtse bierbrouwer Rutten en de Rotterdammer Heek, exploitant van een lunchroomketen, een tijd samengewerkt. Dat leidde tot een aantal lunchrooms die onder de naam Ruteck's bekend geworden zijn. Wellicht had ook op Bellamypark 7 zo'n Ruteck's moeten verschijnen. Bij de restauratie van De Witte Ballons is nauwkeurig gekeken naar de oorspronke lijke bouwtekeningen van 1902. Toen zijn de daarop getekende stenen Jugendstil or namenten, waarmee de gevel bekroond zou worden, nooit aangebracht. Nu wordt het pand wel voltooid in de geest van het oor spronkelijke plan. Gekozen wordt voor een smeedijzeren versiering met de uit de Ju gendstil zo kenmerkende bladvormen. De Vlissingse kunstenares Annemieke Visser van de Woestijne ontwerpt de dakversiering en de stoephekken. Haar creativiteit en het vakmanschap van smid ldo Matthijsse uit Meliskerke zorgen voor een waar kunst werk. De geschiedenis van Vlissingen kent vele monumentale gebouwen. Oorlogen, ook nonchalance, gemakzucht en geldgebrek hebben veel vernietigd. Gelukkig wordt met die traditie ook wel eens gebroken. Bronnen: Gemeentearchief Vlissingen, onder andere adresboeken uit de jaren 1910-1940 gezinskaarten 1920-1938 fotocollectie Hangoor Jeroen-M., Advies wapenornamenten Bella mypark 7, Middelburg 2005 Jubileumboek Zeevaartschool, De Ruyterschool 1903- 1978, Vlissingen 1978 Kuipers Jan J.B., Brommers, gitaren en spandoeken, Zaltbommel 2005 Privéarchief Else en Daan Sauer De Witte Ballons na de restauratie in 2007 (foto Christiaan Sauer) 16 Den Spiegel

Den Spiegel | 2008 | | pagina 18