(Jit: Kent u ze nog de Vlissingers, deel 1, bladzijde 62. Het rooms-katholieke Dameszangkoor in dejaren dertig. Vic zit naast de dirigent zij in een verpleeghuis in Rotterdam ge woond. Zij was het jongste zusje van mijn grootvader, Leo Speckens, die zelf al in 1939 is overleden. Zij was dus mijn oud tante. Victorine Josephine Joanna (Vic) Speckens heeft dus de eerste steen gelegd in 1908. Op 10 januari toen de steen werd gelegd was zij 13 jaar oud. Het is dus aan de familie Speckens te dan ken dat Vlissingen een fraai pand rijker werd. De bouw kon beginnen! Het pand bestaat uit drie woningen. De be gane grond en souterrain met de voordeur aan Boulevard Evertsen 10 en twee voor deuren aan de achterzijde Kenau Hasse laarstraat 409 en 411leidend naar respec tievelijk de eerste en tweede verdieping. Onderstaande fraaie illustratie geeft de situatie in 1908 weer Panorama Boulevard Evertsen, 1908 18 V.J.J. Speckens op latere leeftijd Vlissingen bestaat in die tijd heel duidelijk uit twee delen, het mondaine Vlissingen- Bad verbonden via de Badhuisweg (later Badhuisstraat) met Vlissingen-Stad. Maar op Boulevard Evertsen wordt verder gebouwd. Zo volgt bijvoorbeeld het Strand- hotel in 1910. In 1925 wordt de zaak, zoals reeds eerder gezegd, verhuurd aan de familie Maters. Zij zullen de Koffie- en Theeschenkerij tot 1975 voortzetten! Na de oorlog vond een hernummering plaats, op het suikerzakje Maters is nog sprake van Boulevard Evertsen, huisnum mer 8. Veel Vlissingers hebben ooit op het be roemde terras gezeten. De twee ongehuw de dames Maters waren een begrip in VLISSINGEN Boulevard Evertsen in 1909 Den Spiegel

Den Spiegel | 2008 | | pagina 20