Brie maal De Witte Ballons Jan Uintzen 'Wie nooit een huis heeft gebouwd, denkt dat de muren uit de grond groeien'. Dit IJslandse spreekwoord is zeker van toepassing bij de restauratie van een krottig monument wat Bellamypark 7 was. Pas na uitvoerig overleg met de gemeente Vlissingen, met de welstandscommissie en de monumentenwerkgroep, met de bouwkundig adviseur en de aannemer wordt op 21 juni 2005 voor het pand Bellamypark 7 de vergunning verleend voor het gedeeltelijk slopen van de bebouwing op de begane grond en het verbouwen van een café met bovenwoning tot woonhuis. Waar Vlissingen een pilsje pakte en caramboles maakte, waar jeugd met jongeren converseerde, waar die gesprekken overstemd werden door een bandje, daar start Bouwgroep Peters BV uit Middelburg in augustus 2005 de bouw van een stadspaleisje. Daar komt het domein van Else en Daan Sauer. Een jaar later kunnen ze genieten in De Witte Ballons. Voor de derde maal krijgt het pand dan die naam. Groen licht voor verbouwing Frapo's 'De voormalige discotheek Frapo's aan het Bellamypark in Vlissingen zal verbouwd worden tot woonhuis' meldt de PZC op 6 juli 2005. Gelukkig, want op dat moment is het pand geheel verpauperd en oogt het in schril contrast met de eerder gerestaureer de belendende percelen. Het misstaat al enige jaren in wat een prachtige gevelwand aan het Bellamypark zou kunnen zijn. Nog in juni 2004 meldt de rechter buurman in de PZC We zouden graag de oude Frapo's opknappen, want we kunnen de ruimte goed gebruiken. Maar Brouwerij Heineken vraagt een absurd hoge prijs, ruim 300.000,Daarom verwacht ik dat het gebouw nog wel een tijd zal leeg staan. Het zal verder verkrotten tot het misschien instort en alleen nog nieuwbouw rest.' Dank zij een particulier initiatief komt het niet zo ver en wordt Bellamypark 7 een op vallend woonhuis. Het begin Het oorspronkelijke woonhuis uit de zes tiende eeuw wordt aan het einde van de negentiende eeuw afgebroken en op de fundamenten wordt in 1902 het huidige pand gebouwd door W. Rutten's Bierbrou werij De Zwarte Ruiter te Maastricht. Bij die herbouw blijft het oude keldergewelf ge spaard. Op de oorspronkelijke bouwtekening wordt de Jugendstilgevel bekroond met gemet selde ornamenten. Bij de bouw zijn die ver sieringen weggelaten, misschien is het geld op of misschien vindt de opdrachtgever de ornamenten toch niet mooi. Op dezelfde te kening staat de naam Bestelkantine Rui tens Brouwerij De Zwarte Ruiter Maastricht. Deze naam heeft ook werkelijk op de gevel gestaan. Maar enige jaren later wordt Café De Zwarte Ruiter op de ramen geschilderd. De Maastrichtse brouwerij wordt in 1934 overgenomen door NV Bierbrouwerij Heine ken. Op de eerste en tweede etage zijn woon huizen gesitueerd. Tijdens de Eerste Wereld oorlog worden de woonverdiepingen letter lijk in tweeën gedeeld. Een tussenwand scheidt het rechter deel, waar café-uitbater Baptist Konings met zijn gezin woont, van het linker deel, waar Belgische vluchtelin gen worden ondergebracht. De begane grond herbergt steeds een horecabedrijf. Vanaf 1902 zijn er meerdere zetkasteleins in het pand werkzaam, soms voor nauwe lijks een jaar. Waarschijnlijk is de exploita tie niet altijd winstgevend. Oude Vlissingers kennen mooie verhalen over hun stad en zijn bewoners. Zo zou één 10 Den Spiegel

Den Spiegel | 2008 | | pagina 12