sterkte en veiligheid zijn er wel kruizen aan gebracht in de klavertjevierachtige uitspa ringen. Het balkon is wat dieper dan weleer en heeft nu op advies van de Welstands commissie ronde in plaats van rechte vor men in de ombouw gekregen. Ook is er weer een hijsbalk aangebracht. De oude is in de jaren 1950/1960 verdwe nen. De kozijnen op de begane grond waren van eikenhout en zijn ook nu weer van eiken. Eveneens op de begane grond konden de drie kolommen van granietblokken, op een enkele na, behouden blijven en tot ieders grote vreugde lukte het om de beide gevel stenen weer van de stuclaag te ontdoen! De begane grond werd de laatste 25 jaar als woning verhuurd maar heeft in het verleden hoofdzakelijk een winkel- of horeca-functie gehad. Opnieuw horeca lag voor de hand, echter op de Boulevards is vrijwel uitsluitend horeca te vinden, meer horeca is geen ver rijking. Een galerie is dat wel. Zo ontstond het idee voor Galerie De Blauwe Horizon. De naam Galerie De Horizon bestond al in Brabant, jammer genoeg. Gelukkig zag ik aan de boulevard van Knokke een gebouw Aanzicht begane grond in 2005 met de nog toepasselijker naam, een kleur en een lijn, Appartementencomplex Blue Horizon. De huidige naam was een feit. Tot slot zal er, na 100 jaar, tot verdere glorie van de Boulevards in september in samen werking met het inmiddels zeer populaire www.zeegat.nl (9000 bezoekers per dag) een webcam aan de gevel van Boulevard Evertsen 10 worden gemonteerd. Bezoek adres www.deblauwehorizon.nl. Op deze wijze kan iedereen die geïnteresseerd is via de getoonde beelden meegenieten van een sfeerimpressie van onze schitterende bou levard. rrmZEEumnieuws Danielle Otten Nieuwe tentoonstelling In oktober opent in het Zeeuws maritiem muZEEum een nieuwe tentoonstelling waarin het prachtige werk van Pieter Jan de Clercq (1891-1964) te zien is. Deze Vlaamse schilder behoort tot de kring De schilders uan de Schelde. Hij studeerde aan de Akademie in Antwerpen en bij diverse leermeesters. Zijn schilderijen bevinden zich in de musea van Belgrado en Mexico en zijn wereldwijd terug te vinden in parti culiere verzamelingen. Het Zeeuws maritiem muZEEum toont een unieke verzameling van De Clercq's wer ken waarop de Schelde centraal staat. Zijn Scheldelandschappen hebben iets groots en weids in hun verre horizonten en iets eindeloos melancholisch. In oktober kunt u zijn werk met eigen ogen komen bekijken. Op de website vindt u meer informatie, kijk op www.muzeeum.nl. In het muZEEum is ook nog de tijdelijke tentoonstelling Tegenpolen, Zeeuwen en het poolgebied en De schat uan de Rooswijk, geheimen uan een gezonken VOC-schip te zien. Oktober 2008 21

Den Spiegel | 2008 | | pagina 23