fa. Wibaut, later gebruikten we olie van de Steenkool Handelsvereniging. Toen er gas kwam was er geen stoker meer nodig. De oudste werknemer was Opa Prince, opa van moederskant. Hij was een gepensioneerde loods. Hij telde de vuile en schone was van de marineschepen Heemskerk en Flores en van de mailboten. De hofmeester Adrie Koolwijk van de Smalle Kade was van de Mecklenburg en later van de Beatrix. In de loop van de tijd kwamen er Joego slavische dames in de wasserij, daarna Turkse en Marokkaanse mannen en vrou wen. Al die jaren hadden we fantastisch personeel. Wie deed de was de deur uit? Particuliere klanten uit heel Walcheren, zo als ziekenhuis Bethesda. De schorten van de directrice van Bethesda zuster Blok, moes ten geheel met de hand gestreken worden en er mocht gen plooitje verkeerd zijn! Hotels uit heel Zeeland van Vlissingen tot Oostvoorne, maakten gebruik van de was serij. Ook bejaardentehuizen zoals: Ter Reede, Der Boede en Ter Hoge, de marine, het loodswezen, de Schelde en de land De strijkafdeling van wasserij Edelweis, juni 1965. (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen; foto PZC) macht. De scheepvaart vanaf Duinkerken tot en met Antwerpen, zelfs de was van proefvaarten van de NDSM in Amsterdam. Van verschillende schepen werd de was op de rede van Vlissingen met de loodsboot opgehaald en in Antwerpen teruggebracht. Dit ging zeven dag per week dag en nacht door. De grootste klant werd de Olau Line. Voor de eerste schepen werden contracten ge sloten met Ole Lauritzen in Kopenhagen, daarna voor de Hollandia en Britannia in Travemünde. Voor een spannende tijd zorg- Hoofdingang van Wasserij Edelweis aan de Paul Krugerstraat, 2003 (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen; foto Anton Tanghe) 6 Den Spiegel

Den Spiegel | 2009 | | pagina 8