Verenigingsnieuws Tom Ekering Dit jaar was Antwerpen het doel van de ex cursie, het waren geweldige leuke en inte ressante dagen. Na een korte busreis wer den de deelnemers op een echt Belgische manier 'onthaald'. Het museum en de beide stadswandelingen onder leiding van een gids waren zeer inte ressant. Tja, en dan op de terugreis naar Vlissingen gebeurde het...Leo Speckens werd unaniem door het bestuur tot erelid van onze vereni ging benoemd! Het komt niet vaak voor dat een persoon zich 16 jaar ja zestien!) zo inzet om perfecte excursies te organiseren. Een grote pluim op Leo's hoed. Op de vol gende algemene ledenvergadering zullen we hier zeker op terugkomen. Vrijdag 1 mei jl. ontving ik als voorzitter van de 'Vrienden' voor de vereniging een exem plaar van de gedichtenbundel Vlissingen: grandeur in persfectief. Ron de Jonge (auteur) en Hein Naerebout (tekeningen) staan borg voor een fraai en positief boekwerk. De opbrengst van de eerste 1000 boeken komt ten goede aan het aankoopfonds van onze vereniging. Een initiatief waar we zeer dankbaar voor zijn. Het historische Duitse duikbootje de Biber is bijna klaar. Het nummer en andere mar keringen zijn er met vaste hand op geschil derd. De boot staat te pronken in het Fort Rammekens en is zeker een bezoek waard. Een definitieve standplaats wordt nog ge zocht. Het voorstel om de Biber in de vijver van de tuin van het muZEEum te laten op duiken, haalde het niet. We houden u op de hoogte, maar voorlopig staat het object in het Fort. Onze recente lezingen werden goed be zocht, de activiteitencommissie heeft het er maar druk mee, mochten nog mensen mee willen helpen, meldt u zich bij Ad Salomé. In het najaar organiseert het muZEEum een expositie van de veelzijdige Zeeuwse kunstenaar Han Reijnhout. (De maker van de twee houten modellen in de visserijaf deling in een van de voorkamers van het Lampsinshuis.). Ook wordt er een boek over het werk van Han Reijnhout gemaakt. In deze Den Spiegel wordt in een ander arti kel hieraan aandacht besteed. Het Belgisch Nationaal Maritiem Museum was zo vriendelijk een groot aantal te ex poseren voorwerpen aan ons muZEEum in bruikleen te geven. Het historische Duitse duikbootje de Biber is bijna klaar. 24 Den Spiegel

Den Spiegel | 2009 | | pagina 26