woonden. Vervolgens bezocht hij zijn vriend Van Royen in Ypenburg op doorreis naar Amsterdam waar hij vier jaar woonde we gens zijn zakelijke belangen. De vader van Maria Dixon-Homer woonde nog in Boston en Mary verlangde naar huis om hem na ja ren weer te ontmoeten. Ook Thomas Dixon wilde dringend terug naar Boston om zijn zakelijke belangen te behartigen met het voornemen zich daar enige jaren te vesti gen. Tijdens hun verblijf in Amerika overle den de beide ouders van Thomas en de va der van Mary werd ook steeds ouder. Door deze omstandigheden werden de banden met Holland zwakker en die met Boston versterkt en besloten ze zich daar perma nent te vestigen. Toen in 1833 de Nederlandse consul in Boston overleed, werd Thomas Dixon in zijn plaats benoemd. In 1841 maakten ze weer de oversteek naar Holland, maar toen op een stoomschip. In Den Haag bezocht Thomas Dixon zijn ou de vrienden en hij werd bij die gelegenheid door Koning Willem benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandsche Leeuw we gens zijn verdiensten voor het vaderland. Tijdens een diner hem aangeboden door Van Royen bracht Baron Van Hall, President van het Hoog Gerechtshof, een toast uit: "Op de gezondheid van mr. Dixon, die 30 jaar geleden het leven van mijn zoon redde, die toen in Frankrijk lid was van de Garde du Corps van keizer Napoleon, en nu hem weer voor de tweede keer ontmoet maar nu als Minister van Justitie." Het gezin Th. Dixon keerde terug naar Boston, waar Thomas op 68-jarige leeftijd in 1849 overleed. De weduwe Mary Dixon-Homer ging naar Toronto in Canada, waar haar oudste zoon in 1858 huwde. Zij overleed daar op 83-jarige leeftijd in 1875. Het echtpaar Dixon had drie zoons en een dochter. Eén zoon is ongehuwd in Parijs overleden. De kinderen en kleinkin deren van Thomas Dixon en Mary Homer trouwden met vooraanstaande families in Canada en Amerika. 1.Benjamin Homer Dixon, werd in Amster dam geboren in 1819 en werd als con sul van Nederland eveneens benoemd in Boston toen zijn vader overleed. Hij gaf deze positie op toen hij naar Toronto ver huisde in 1858. Door Koning Willem III is hij benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandsche Leeuw en in 1862 als Consul Generaal van Nederland te Toronto. 2.Fitz Eugene Dixon werd geboren te Amsterdam in 1821 en huwde in 1849 te Philadelphia met Catherine Chew, de dochter van George M. Dallas, Vice- President van de Verenigde Staten van Amerika. 3.Harriette Elizabeth Mann Dixon zag het levenslicht in 1825 te Boston (USA) en huwde in 1846 met William Henry Boulton te Toronto. in 1856 werd Dixon County in Nebraska (GSA) geformeerd, waarschijnlijk ver noemd naar Thomas Dixon. Nadere studie naar alle nazaten van deze bijzondere Vlissinger zal zeker bijdragen aan de kennis van de banden tussen Nederland en Amerika door de eeuwen heen. Hopelijk is dit artikel een aanzet daartoe. J.C. Lagendijk is Oud-Voorzittend Meester loge L'Astre de L'Oriënt te Vlissingen Bronnen: - J.C. Lagendijk, Vrijmetselarij in Zeeland, Van Geyt/ Blaeue Acolye, 1992 - S. Schama, Patriotten en Beurijders 1780-1813, 1989 - H.G. van Grol, gem.archivaris.Vlissingen, De Geschiedenis der Oude Hauens u. Vlissingen, 1931 - Dr. Henri J.J. Bijleveld, De Geschillen met Frankrijk. (Jniversiteit Cltrecht, 1863 - J. Konijnenburg, Gedenkboek Herstel Nederlandsche Unie. Den Haag, 1816 - mr. J. Scheltema, Laatste veldtocht uan Napoleon. Amsterdam, 1816 - P. van Hengst, Adres uan Participanten VOC aan het Staats-Bewind der Bataafse Republiek. Amsterdam, 1802 J.C. Lagendijk, Privé archief Archief Orde van Vrijmetselaren onder het Groot Oosten der Nederlanden. Den Haag. 12 Den Spiegel

Den Spiegel | 2009 | | pagina 14