Archiefnieuws De Vlissingsche Courant 1835-1940 digitaal ontdekt Amerika, de laatste in de reeks, te zien in het muZEEum. Deze tentoon stelling is samen met de Amerikaanse Salmangundi Club gerealiseerd. Deze socië teit van beeldende kunstenaars is gevestigd in New York. De leden van deze Club zijn uitgenodigd om zich door het onderwerp te laten inspireren. Dat leverde uiteindelijk 25 doeken op die op eigen wijze de laatste 400 jaar geschiedenis van New York verbeel den. Een uniek doorkijkje in de geschiede nis was hiermee een feit. Deze tentoonstelling was eerder te zien in New York. Vanaf 17 oktober tot en met 7 maart 2010 is er een nieuwe expositie rond kunstenaar en modelbouwer Han Reijnhout. Tegelijkertijd verschijnt er een uniek foto boek over Zeeuwse maritieme kunst. Ad Tram per Sinds kort is de volledige tekst van de Vlissingsche Courant via het internet te raadplegen. Alle 90.000 pagina's zijn nu opvraagbaar op uw beeldscherm. Dit kon worden gerealiseerd door samenwerking van het Gemeentearchief Vlissingen en de Zeeuwse Bibliotheek, die ieder de helft van de kosten voor hun rekening namen. De krant is doorzoekbaar met een zoek scherm waarin op verschillende manieren kan worden gezocht. Om een voorbeeld te geven. Dit jaar is het honderd jaar geleden dat de Koopmanshaven, de Achterhaven en de Pottekaai werden gedempt. Wat is hierover terug te vinden in de Vlissingsche CourantVul bij 'zoekopdracht' het woord 'demping' in en kijk welke artikelen er op het scherm verschijnen. Aardig is ook om op adres te zoeken, waardoor heel wat in formatie over (winkel)panden naar boven komt. Het digitaliseren van de Vlissingsche Courant maakt deel uit van het ontsluiten van een groot aantal Zeeuwse kranten, waaronder de Zierikzeesche Nieuwsbode en de Goessche Courant. Hierbij is de Zeeuwse Bibliotheek steeds voor de helft partner in een deelproject. Ook de voor Vlissingen be langrijke Middelburgsche Courant is reeds gescand en zal binnenkort worden toege voegd aan de Krantenbank. Oktober 2009 19

Den Spiegel | 2009 | | pagina 21