Open Archievendag nieuwstijdingen, mengelingen, adver tenties en zeetijdingen over de vaart op Antwerpen. Vanaf 1839 kreeg de courant een uitgesproken politiek karakter. Zo werd er geprotesteerd tegen de wijze waarop de grondwet tot stand kwam en kregen de Middelburgsche- en de Goessche Courant er van langs in de commentaren. Wel le verden de beledigingen de krant enige processen op. In 1843 en later jaren was de krant een spreekbuis van liberalen zo als D. Donker Curtius en P.L.F. Blussé. In 1849 hield de krant opnieuw op te be staan, maar op 1 februari 1861 werd, onder ultra-katholieke signatuur, het Vlissingsch Weekblad opgericht. Vanaf 1863 was de berichtgeving neutraal-christelijk en vanaf 1872 werd het weekblad opnieuw onder de naam Vlissingsche Courant voortge zet en werd het weer een krant. De eerste twee jaren van het nieuwe bestaan was de krant een katholiek politiek blad. Daarna bracht het weekblad algemeen binnenlands en buitenlands nieuws. Verder waren er zeetijdingen, handelsberichten, adverten ties en berichten van de burgerlijke stand. In 1940 fuseerde de Vlissingsche Courant met de Middelburgsche Courant. Dit omdat de Provinciale Middelburgsche Zeeuwse Courant dan op één pers kon worden ge draaid. De andere drukpers was door het bombardement kapot gegaan. [Tekst over geschiedenis Vlissingsche Courant Johan Francke/Zeeuwse Bibliotheek], Vlissingers poseren in 1909 op de gedempte Koopmanshaven (Gemeentearchief Vlissingen, fotocollectie) Zaterdag 17 oktober is het weer Open Archievendag in het Gemeentearchief Vlissingen. Cl bent van harte welkom tussen 10.00 en 17.00 uur. Activiteiten: - Rondleiding in het depot; een kijkje ach ter de schermen van het gemeentear chief. Demonstratie 'De digitale Vlissingsche Courant', 1835-1940. Fototentoonstelling Tweede Wereld oorlog. Dit jaar (1-3 november) is het 65 jaar geleden dat Vlissingen werd bevrijd. Verkoop overbodige boeken. Oktober 2009 21

Den Spiegel | 2009 | | pagina 23