Eksklusief wonen aan een Vlissingse boulevard appartementen. En daarmee begint de ge schiedenis van het huidige gebouw. Storimans begon in 1977 direct met de sloop en de nieuwbouw. In 1979 werd het opgeleverd en bij wet gesplitst in 15 appar tementen. Dat was een tegenvaller omdat er oorspronkelijk 21 waren gepland, verdeeld over zeven woonlagen. Van overheidswege werd echter bepaald dat de uitkijktoren voor de scheepvaart op de Boulevard de Ruyter vrij zicht moest hebben in noord westelijke richting. De zeven geplande ver diepingen zouden het zicht wegnemen. Vijf kon net. De affaire was er de oorzaak van dat de prijzen moesten worden verhoogd om het project nog enigszins winstgevend te maken. Dat leidde tot vraagprijzen die in Vlissingen nog niet vaak waren voorgeko men. Het goedkoopste appartement kostte 328.000 gulden, het duurste 430.000 gul den. Tijdens de bouw werden er geen ap partementen verkocht. Dat was dan ook de reden dat er een voor die tijd zeer luxe brochure werd ontwikkeld: 'Eksklusief wo nen aan een Vlissingse Boulevard' (let op de spelling!). In de brochure werden de ap partementen uitgebreid beschreven. Er was ook een verhaal opgenomen over de voor delen van het wonen in Vlissingen. Blijkbaar richtte men zich ook op mensen van buiten de provincie. Uiteindelijk werd er in deze periode maar één appartement verkocht: nummer 16. Om toch de kosten een beetje te drukken werden de andere appartemen ten verhuurd. Pas in 1981 meldden zich de volgende twee kopers. Drie jaar later volg den er nog twee. Het laatste appartement kreeg pas in 1998 zijn eerste eigenaar, bij na 20 jaar na de oplevering van het pand. Het verloop in het gebouw is niet groot. Wie er eenmaal woont, wil er nooit meer weg. De unieke ligging en het uitzicht naar drie kanten (links Breskens, in het mid den Knokke en rechts de boulevards) zijn daaraan debet. Bij mij is daar de laatste ja ren nog iets bijgekomen: het besef dat ik op een historische plek woon waar de ge schiedenis van Vlissingen voelbaar is. Al heb ik mijn plannen om in het souterrain een gat te boren en te gaan zoeken naar de restanten van de ondergrondse gangen, om praktische redenen tot nader orde uit gesteld. De luxe brochure moest de verkoop van de 15 appartementen bevorderen. 1979 April 2010 11

Den Spiegel | 2010 | | pagina 13