ken van de burgemeester en de comman dant maritieme middelen, een optreden van muziekkorps Ons Genoegen en een ontvangst van genodigden aan boord. De Jacob van Heemskerck ging dienst doen als opleidingsschip voor beroepsmatrozen, Vlissingen had haar marine terug... En de Queen Wilhelmina? Na de inzet op de Westerschelde deed zij in 1947 dienst als volgschip van het vliegdekschip Karei Doorman, daarna als visserijpolitiekruiser en patrouillevaartuig. In 1963 werd zij voor drie jaar ter beschikking gesteld aan de marine van Nigeria en herdoopt in Ogoja. In september 1965 werd zij definitief over gedragen aan Nigeria. In oktober 1969 is zij gezonken. Het geschenk van president Roosevelt ging uiteindelijk ten onder in de Afrikaanse wateren! Bronnen: Nationaal Archief: Journaal Queen Wilhelmina Archief Marinestaf: Archief Marinecommandant Rotterdam Archief Marinecommandant Vlissingen Archief Ned. Vert, bij de gezamenlijke stafchefs te Washington Nederlands Instituut voor Militaire Historie: Schependocumentatie Queen Wilhelmina Notulen Admiraliteitsraad Gemeentearchief Vlissingen: Dossier Koninklijke Marine 1945/1970 Dossier N.V. Haven van Vlissingen 1937/ 1951 Handelingen gemeenteraad Vlissingen Diverse uitgaven PZC Zeeuws Archief: Diverse uitgaven PZC Maritiem Museum Rotterdam: Lloyds register 1945 1946 Litteratuur: W.H.E. van Amstel - De schepen uan de Koninklijke Marine vanaf 1945. Het muziekcorps Ons Genoegen in 1946 op de Nieuwendijk. (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen) 20 Den Spiegel

Den Spiegel | 2010 | | pagina 22