Een bijzondere buitenplaats, een 'eksklusieve' plek en een koninklijk schip Aafke Verdonk- Rodenhuis Deze aflevering van Den Spiegel bevat weer veel verschillende onderwerpen. In de artikelen gaan we van de zeventiende eeuw via het jaar 1946 naar de wat mo dernere tijd. Van een heel bijzondere bui tenplaats naar een 'eksklusieve' plek aan de Boulevard en met een marineschip de Schelde op. Jaco Simons vertelt in zijn artikel Buiten plaats Grooten Boomgaard over een nau welijks bekende, maar zeer unieke buiten plaats die zich lang geleden bevond tussen waar nu het ziekenhuis is en de woonwijk 't Fort. Gedegen onderzoek van Jaco Simons leidt tot een boeiend artikel over de buitenplaats, haar bewoners en vooral ook hun bezigheden. Een' Eksklusieve plek', Hoek Coosje Bus- kenstraat en Boulevard de Ruytervan Peter van Druenen vertelt de geschiedenis van een appartementengebouw op een heel bijzondere plaats. De exclusieve spelling ontleent de schrijver aan een brochure: Eksklusief wonen aan een Vlissingse Boule vardwaarin de appartementen werden be schreven, in de hoop kopers te trekken. Tijdens de bouw werden er namelijk geen appartementen verkocht. De spelling geeft al aan dat een en ander zich afspeelde ver voor de nieuwste uitgave van het Groene Boekje. Het artikel handelt over de ge schiedenis van deze voor veel Vlissingers bekende plek. Wie is nooit uit zijn jas ge waaid bij het omhoog komen uit de Coosje Buskenstraat! Hoe groot is ook de verras sing als je de Boulevard bereikt en ver over zee uitkijkt. Jules Braat gaat in zijn artikel Scheldewacht Hr. Ms. Queen Wilhelmina te Vlissingen naar Vlissingen, begin 1946, toen een zwaar verwoeste stad. Het toezicht in de Zeeuwse wateren werd weer een Nederlandse zaak, na het lang zaam afbouwen van de Engelse hulp. Nederlandse instanties namen het oprui- mings- en herstelwerk over. Jules Braat vertelt uitgebreid en zeer goed gedocumen teerd over de wederwaardigheden van de Queen Wilhelmina en de mensen die erbij betrokken waren. Het is het verhaal van een schip en van een bepaalde periode voor de Koninklijke Marine. Heel bijzonder is ook wat Adri Meerman vanuit het archief te melden heeft over een zeer belangrijke aanwinst voor het Gemeentearchief Vlissingen: het archief van de Koninlijke Maatschappij De Schelde. CJnieke gegevens blijven zo bewaard en toegankelijk. In het muZEEumnieuws van Daniëlle Otten kunt u weer vinden wat er zo al te beleven valt in het muZEEum en Fort Rammekens. Altijd weer nieuwe avonturen! Wij wensen u veel leesplezier met deze Spiegel. 2 Den Spiegel

Den Spiegel | 2010 | | pagina 4