De Ruyterschool, 1957. (Prentbriefkaartencollectie Gemeentearchief Vlissingen) De barakken In 1955 werd van de minister voor onder wijs toestemming verkregen tot verzelf standiging. Omdat nieuwbouwplannen door een toenmalige bouwstop niet door konden gaan, werd in 1956 als noodoplossing een aantal houten barakken aan de Verlengde Hobeinstraat (thans De Gallandatstraat) in gebruik genomen. Het waren vier leslo kalen, een tekenzaal, een laboratorium en ruimten voor de leraren, directeur en admi nistratieve krachten. MTS wordt HTS De onderwijsvernieuwing in 1957 was het gevolg van de door de industriële ontwik keling in Nederland groeiende behoefte aan hoger opgeleide technici. Daardoor werd het niveau van het leerplan opgekrikt en mocht de naam Hogere Technische School worden gevoerd. In september 1957 was het aantal leerlingen gestegen tot bijna 200. De opleiding Elektrotechniek startte in 1960. Door gebrek aan ruimte moest een beroep op de gemeente Vlissingen worden gedaan om de gesloten Nutskleuterschool op de hoek van de Hobeinstraat/Paul Krugerstraat te mogen huren. Goedkeuring werd verleend en in het afgekeurde school tje werden voor de afdeling Elektrotechniek drie leslokalen en een tekenzaal ingericht. Mijn herinneringen aan de periode in de kleuterschool Het is een koude winter, die van 1962- 1963. De 18 leerlingen van de tweede klas Elektrotechniek van de HTS zitten soms verkleumd de lessen te volgen als de ver warming in het voor de sloop bestemde gebouwtje weer eens uitvalt. De jassen moeten aanlijven tot conciërge Jobse de kachel weer aan de praat heeft gekregen. De populaire wiskunde leraar Vosje (M.P. de Vos) oogst grote bewondering als hij er in volhardt om de dagelijkse reis van zijn kippenboerderij in Nisse op Zuid-Beveland Op de volgende pagina's: Luchtfoto Vlissingen 1961 voor de bouw van het stadhuis. Links in het midden de barakken, daaronder de Engelse kerk en daaronder de kleuterschool. (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen. Foto T. Slagboom) Juli 2010 13

Den Spiegel | 2010 | | pagina 15