Bouw van het nieuwe stadhuis, 1963; rechtsonder (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen) Tekenlessen worden op zaterdagochtend gegeven omdat tekenleraar ing. Adan (de latere wethouder van Vlissingen) nog in dienst is van de PZEM en alleen op die dag beschikbaar is. Ook de heren ingenieurs Cornelisse (electrische machines-PZEM), Van Hevelingen (communicatie-PTT) en Muller (electrische werktuigen-KMS) beho ren tot deze groep leraren die soms voor één uur per week naar de kleuterschool ko men. Door de afgescheiden locatie zijn de con tacten van ons 'vonkentrekkers' met de leerlingen van de andere afdelingen, de 'fietsenmakers' van de afdeling werktuig bouw en de weg- en waterbouwkundige 'polderjongens' niet zo frequent, alleen bij gezamenlijke sportwedstrijden tegen andere scholen kom je elkaar tegen. Een studentensociëteit kent men nog niet en de donderdagavond is zeker geen stapavond maar wordt braaf aan studeren besteed (in ieder geval door mijn persoontje), (literaard zijn er wel schoolfeesten, waarbij je kunt dansen met je geliefde van dat moment en volgens mijn herinnering wordt er zeer ma tig gebruikgemaakt van alcohol, van coma- zuipen heeft nog niemand gehoord. de kleuterschool. Omdat de derde klas een stagejaar is, dat in vier perioden bij verschillende bedrijven in Nederland en eventueel in het buitenland wordt doorgebracht zijn de contacten met de medeleerlingen dat jaar slechts inciden teel. Het vierde studiejaar 1964/65 speelt zich weer af in de kleuterschool. Er zijn hierover weinig bijzonderheden te vermelden. Het is hard studeren en het lukt elf studenten om in 1965 het eindexamen met goed gevolg af te sluiten. Nieuwbouw Edisonweg Het kleuterschooltje heeft tot in 1967 dienst gedaan, wanneer de in 1965 gestarte nieuwbouw aan de Edisonweg gedeeltelijk in gebruik kan worden genomen. Het aan tal leerlingen is bij de officiële opening in 1968 gegroeid tot 318. Het verdere verloop van het HBO in Vlissingen valt buiten het kader van dit artikel. Bronnen: Gemeentearchief Vlissingen, PZC 1947 E.P. de Vries, Vijftig jaar bij de tijd. Geschiedenis van de HTS Vlissingen 1947-1997. (Vlissingen 1997). Juli 2010 17

Den Spiegel | 2010 | | pagina 19