Bellamypark 20, van Baggaert tot AA/eijens Al bijna twee jaar prijkt er een gapend gat naast café De Concurrent op de hoek van het Bellamy park en de Nieuwstraat. Ter figuurlijke opvulling van deze ruimte een geschiedenis op schrift van deze plek. Een geschiedenis die teruggaat tot in de zestiende eeuw en die verwijst naar (geruimde) grafstenen en grafschriften in de St. Jacobskerk. Eerst gaan we honderd jaar terug in de tijd. De Gebr. Weijens heropenden op 30 no vember 1910 hun nieuwe juweliersbedrijf aan het Bellamypark 20. De voorgevel was in een nieuw jasje gestoken en ook het in terieur onderging een metamorfose. Daarbij kreeg de firma vergunning om edele me talen te smeden. De correspondent van de Vlissingsche Courant bracht een bezoek aan de zaak en maakte een keurig verslag. Hieronder een gedeeltelijke weergave van dat bezoek. Sarina Hendrikse en Ad Tramper 'De ruime winkel welke geheel met teak hout is betimmerd maakt een prettigen in druk, niet het minst door de passende pla fondbeschildering. Vooral des avonds zal de winkel wanneer hij in een zee van electrisch licht baadt een bijzondere aantrekkelijkheid uitoefenen en kan gerust gezegd worden dat het thans een der fraaiste te dezer stede is. Dat bij het verbouwen van dit magazijn met alle eischen van den tegenwoordigen tijd rekening is gehouden, Iaat zich wel be grijpen. Zoo zijn de étalages alle afgesloten met stofvrije kasten en twee der etalages zijn verplaatsbaar. Onze bijzondere aandacht viel nog op twee groote vitrines, waaronder een schat van gouden en zilveren voorwerpen uitgestald liggen. Zeer practisch zijn de in de toonbank en rond den winkel aangebrachte laden en kasten, allen in verschillende vakken ver- De verlichte etalage van de Firma Weijens, ca. 1930; (Fotocollecte Gemeentearchief Vlissingen; Foto Dert). 6 Den Spiegel

Den Spiegel | 2010 | | pagina 8