Het pand van de Firma Weijens, 1966; links op de hoek van de Nieuwstraat, rechts de Luxorbioscoop. (Fotocollecte Gemeentearchief Vlissingen; Foto Dert). Vijftien jaar later opende ze een logement aan de Pottekaai. 'Zindelijke bediening, goede en zuivere wijnen, en welbediende tafel' prijst ze haar pension aan in een ad vertentie in de Vlissingsche Courant van 1 januari 1839. De familie Gobius, nazaten van vice-admiraal en commandant van de vesting Vlissingen O.W. Gobius (1758- 1843) bewoonden in die tijd Bellamypark 20. In 1852 huurde de van Bergen op Zoom af komstige horlogemaker Joannes Hendrikus Weijens het pand. Samen met z'n vrouw Berta Jacoba Kuijl en zoon Hendrikus Cornelis Johannes namen ze er intrek. Twintig jaar later veilde notaris De Wolff het pand in het Hotel De Commerce. Het bracht 2.965,-- op. Koper was Johannes Hendrikus Weijens, al twintig jaar huurder van het pand. In 1894 gingen de broers de goudsmit Hendrikus Cornelis Johannes en de horlo gemaker Erminus Johannes Marinus een vennootschap aan tot het uitoefenen van een bedrijf in gouden en zilveren sierraden. Maar ook horloges, pendules en klokken zaten in het assortiment. De vennootschap werd aangegaan voor 10 jaar. Twee jaar la ter lieten de broers de onderpui verbouwen naar de op dat moment gangbare mode. In de jaren twintig werd in de Nieuwstraat een deel van het magazijn ingericht met een speciale klokkenafdeling. 'Een grote sorteering klokken met bimbam, regula teurs met slagwerk, moderne pendules enz...en de prijzen bewegen zich in dalende richting' liet de Vlissingsche Courant ons weten. De Gebr. Weijens waren tot ver in de 20e eeuw een begrip. Daarna heeft de fa. Van der Ree er een zelfde zaak gehad. Momenteel is Bellamypark 20 (de lege plek) en het achterliggende pand in handen van de horecaondernemer Gerard Aarden. Hij is al geruime tijd met de gemeente in de slag over restauratie en herbouw. Het is de bedoeling dat in het gebouw een hore cagelegenheid komt. Bronnen: Gemeentearchief Vlissingen: Oud-Rechterlijk archief Vlissingen, Registers van eige naren, 1610-1810 Hervormde gemeente Vlissingen, ondertrouwregisters Literatuur: P.K. Dommisse, Eenige grafschriften uit de afgebrande St. Jacobskerk te Vlissingen (Middelburg 1913) F. Nagtglas, Levensberichten uan Zeeuwen (Middelburg 1890) Ad Tramper en Wikky Plas-van Rijsoort, Zeuen eeuwen Sint Jacobskerk, (Goes 1998) Vlissingsche Courant, diverse artikelen uit de periode 1840-1940 10 Den Spiegel

Den Spiegel | 2010 | | pagina 12