Het voormalige Burger Weeshuis, 1969. (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen; foto PZC.) uit Tholen. De Koninklijke Maatschappij De Schelde had aangeboden de leerlingen ge durende het praktisch jaar te werk te stel len op vrijwillige basis. Het begin der les sen werd zodanig gekozen dat men uit vele plaatsen in de provincie Vlissingen tijdig per spoor kon bereiken: het alternatief was huisvesting in het per 28 augustus 1947 ge opende Internaat voor de Zeevaartschool, in het gebouw Ophir aan de Badhuisstraat onder aan de Leeuwentrap. De PZC van 5 augustus 1947 vermeldt de start van de MTS en besluit: "En waar men zo werkt, in het belang zo wel van de leerlingen als van Zeeland, kan het niet anders of aan de school zal een lang en voorspoedig leven beschoren zijn. Dit getuigde van een vooruitziende blik. Daar de Zeevaartschool op de boulevard zwaar was beschadigd door de oorlogs handelingen, werd gestart in het Burger Weeshuis aan de Badhuisstraat, tussen en kele honderden zeevaartscholieren. Omdat de MTS'ers geen uniform droegen en niet meededen aan de bij de zeevaart scholieren gebruikelijke ontgroening wer den ze algauw als een aparte groep be schouwd door de 'blikken'. In 1948 werden 57 leerlingen toegelaten. Ook het aantal zeevaartscholieren nam toe, waardoor er een nijpend tekort aan leslo kalen in het Burger Weeshuis ontstond. De Rijks HBS schoot te hulp door enkele loka len ter beschikking te stellen. In september 1953 werd de MTS uitgebreid met een op leiding Weg- en Waterbouwkunde (gestart met 17 leerlingen). Naar de Boulevard In 1953 betrok de Zeevaartschool haar nieuwe gebouw aan de Boulevard Bankert en kreeg ook de MTS daar haar eigen lo kalen. Verdere groei van het aantal leerlingen (ook van de Zeevaartschool) zorgde voor nieuwe huisvestingsproblemen. Het school bestuur streefde naar een eigen gebouw en ook naar organisatorische afsplitsing van de Zeevaartschool. 12 Den Spiegel

Den Spiegel | 2010 | | pagina 14