komen. Vlissingen was door zijn ministerie uitgekozen om het te verdelen bedrag van 34 miljoen euro voor de elf genomineerden bekend te maken. In een soort sinterklaas sfeer kwam de minister per boot bij de tim merfabriek aan. In een feestelijke stemming vernamen de aanwezige genodigden van hem dat de gemeente Vlissingen kon reke nen op 3.428.000 euro voor de cascores tauratie. Daarmee kreeg de timmerfabriek het op twee na hoogste bedrag. Omdat het subsidiebedrag niet voldoende was om de plannen van WTS architec ten uit te kunnen voeren werd een andere koers ingezet. Hiervoor werd de landelijke organisatie BOEi ingeschakeld. BOEi, de Maatschappij tot Behoud, Ontwikkeling en Exploitatie van Industrieel Erfgoed zou de begeleiding van de cascorestauratie op zich nemen. Een nonprofit organisatie die als doelstelling heeft het behoud van indu strieel erfgoed door herbestemming. Eind 2009 machtigde B W van Vlissingen BOEi om de uitvoering van de eerste twee onderdelen van het cascoherstel aan te besteden. Het architecten stedenbouwkun dig bureau Rothuizen van Doorn 't Hoofd, kortweg RDH, werd uitgenodigd de aanbe steding voor te bereiden. In eerste instan tie zou het gaan om de betonrestauratie en overige bouwkundige werkzaamheden. Al spoedig kwam er een derde onderdeel bij: de stalen ramen. Voor elk van de drie on derdelen konden aannemers inschrijven die gespecialiseerd waren in het betreffende werk. Nog in 2010 moet de cascorestaura tie zijn afgerond. Het repareren van de betonschades was voor de combinatie Rendon-Repstone uit Arkel. Het leveren en aanbrengen van de stalen ramen gebeurt door het metaalbe drijf Van der Vegt uit Heemskerk. En het bouwkundig gedeelde was voor Bouwgroep Peters uit Middelburg. De laatste kreeg tevens de zorg voor de coördinatie op de bouwplaats. Nadat op 7 januari 2010 werd begonnen met het werk, vond zes weken later de of ficiële start plaats van de restauratie. In aanwezigheid van talrijke genodigden werd het spandoek onthuld met de namen van alle betrokkenen. Daarbij was ook een ver tegenwoordiging van Omroep Zeeland aan wezig. Niet om verslag te doen. Omroep Zeeland zou graag in het gerestaureerde gebouw worden gehuisvest. Bronnen: Gemeentearchief Vlissingen: Archief Gemeentebestuur 1915-1936, inv. nrs. 323/118 en 324/126 Hinderwetvergunningen 263/8 12 Den Spiegel

Den Spiegel | 2010 | | pagina 14