Interview 13 juli 2010. Rechts de initiatiefnemer van Omroep Zeeland Henk Koch, links interviewer Peter van Druenen. (Fotocollectie Flip Feij) anderhalfjaar heeft bestaan en werd opge heven toen we naar het voortgezet onder wijs gingen: de BPA (Bart, Peter, Attie). Met Bart als onbetwiste leider kregen we toegang tot een gebouw dat we voor die tijd alleen maar van de buitenkant kenden: het gemeentehuis aan de Kanaalstraat, na de kerk op het Oranjeplein, het belangrijk ste bouwwerk van ons dorp. leder jaar met Koninginnedag moesten we opdraven om met alle schoolkinderen van Oost- en West- Souburg op de straat voor het gemeente huis een aubade te brengen aan de burge meester en zijn vrouw die op dat moment de vertegenwoordigers waren van koningin Juliana en haar prinsgemaal. Onder bege leiding van muziekkorps Vlijt en Volharding zongen we het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus en het hele Zeeuwse Volkslied. Het Wilhelmus lukte altijd beter omdat het bekender was en omdat het vol gens onze meester in West-Souburg was geschreven door Filips van Mamix (1540- 1598), heer van Sint-Aldegonde en heer van West-Souburg. Na het zingen hield de burgemeester een toespraak waarin hij de koningin feliciteerde met haar verjaardag en waarin hij ons land en haar bevolking gelukkig prees omdat we een monarchie waren. Wij stonden pal in de massa en ke ken met ontzag en eerbied naar de hoog geplaatste en onbereikbare personen op de trap van het gemeentehuis die van een andere planeet leken te komen maar toch gewoon onze taal spraken, zij het met een andere tongval, vooral bekend van de radio en de televisie. Na de komst van Bart veranderde dat beeld. De nieuwe burgemeester was een zeer toe gankelijk persoon en voor de vriendjes en 14 Den Spiegel

Den Spiegel | 2010 | | pagina 16