bronnen noemden echter de angst bij de provinciale overheid voor een al te kritisch medium als hoofdoorzaak van de negatieve houding. Men wees op de linksradicale ver slagen bij omroep STAD Amsterdam over de krakersrellen in de hoofdstad rondom de kroning van prinses Beatrix tot koningin op 30 april 1980 (Geen woning geen kroning). Na de provinciale verkiezingen van 1987 veranderde de opstelling van de provin cie. Er kwam een nieuw college van ge deputeerden met daarin Wim Don en Paul Boersma, die vonden dat Zeeland snel een regionale omroep moest hebben. De provin cie liep al achter op de rest van Nederland en de Zeeuwse bevolking had recht op een eigen publieke zender. De toenmalige mi nister van WVC, Elco Brinkman (CDA), had kort daarvoor alle lichten op groen ge zet: "(J heft een tientje per huishouden met een radiotoestel en ik zorg voor de rest van het geld". De Mediawet was al in 1983 door dezelfde Brinkman aangevuld met de be voegdheid voor de Provinciale Staten om een regionale omroep door provinciale op slagen te financieren, waarna bij NOS en Commissariaat voor de Media een zend machtiging kon worden aangevraagd. Aan Henk Koch werd gevraagd om een Initiatiefgroep Omroep Zeeland op te rich ten. Hij moest zorgen voor een draaiboek en voor voldoende draagvlak bij de provin cie, gemeenten en maatschappelijke orga nisaties. In de initiatiefgroep vroeg Koch een aantal mensen van wie hij wist dat ze goed konden lobbyen. Voorzitter werd Godfried van den Heuvel, burgemeester van Borsele en kringvoorzitter Zeeland van het CDA. Borsele was toen landelijk nieuws vanwege de acties rondom de kerncentrale en aan Van den Heuvel werden de nodige management- en onderhandelingsvaardig heden toegedicht. Het werk van de initiatiefgroep resulteerde in een voorstel dat in het voorjaar van 1988 De plannen voor het bouwen van een nieuw gemeentehuis in Oost-Souburg dateren uit 1922. Het dorp was sterk aan het groeien en het kleine gemeentehuis aan de westzijde van het Oranjeplein was te klein geworden. Geldproblemen en interne strijd zorgden ervoor dat de eerste steen pas zeventien jaar later, op 22 februari 1939, werd gelegd. Architect was de Souburger L.M. Naaktgeboren. De Vlissingse aannemer J.M. Goedemondt won de aanbesteding. (Gemeentearchief Vlissingen, Fotocollectie) Oktober 2010 17

Den Spiegel | 2010 | | pagina 19