De bouw duurde zes maanden en op 26 augustus 1939 kon de officiële opening worden verricht door de commissaris der Koningin van Zeeland, Jhr. Mr. J.W. Quaries van Gfford. in het gemeen tehuis hebben maar twee burgemeesters gezeteld: de heren A.H.S. Stemerding (1937-1962) en B.G.H. Ter Haar Romeny (1962-1966). (Gemeentearchief Vlissingen, Fotocollectie) met een grote meerderheid van stemmen werd aangenomen door Provinciale Staten. Vanaf dat moment ging het snel. Op 13 juli 1989 werd de Stichting Omroep Zeeland opgericht. Godfried van den Heuvel werd voorzitter en Henk Koch secretaris. Het bestuur kreeg, conform de eisen van de Mediawet, een brede samenstelling, representatief^..) voor de belangrijkste in de gemeente of provincie voorkomende maatschappelijke, culturele, godsdienstige en geestelijke stromingen...' en bestond uit ongeveer 40 personen. Men richtte zich in eerste instantie op het zoeken naar een geschikte plaats van vesti ging en op het aantrekken van een directeur die tevens hoofdredacteur zou worden. "Heb je nog wat leeg staan?" Vrijwel alle gemeenten in de provincie wa ren geïnteresseerd in het huisvesten van de nieuwe omroep. Het zou zorgen voor le vendigheid, aanzien en vooral hooggekwa lificeerde werkgelegenheid. Bij de meeste andere regionale omroepen die al wat lan ger bestonden, werkten tientallen mensen en de verwachting was dat daar nog wel de nodige groei in zou gaan zitten. Onder de belangstellende gemeenten waren onder andere Vlissingen met de voormalige wa tertoren in Oost-Souburg, Middelburg met Huize Toorenvliedt, Goes met het voor malige zusterhuis van het ziekenhuis Sint Joanna en Kapelle met het oude veilingge bouw. Aan de meeste gebouwen kleefden 18 Den Spiegel

Den Spiegel | 2010 | | pagina 20