Het gebouw deed in de jaren zeventig en tachtig dienst als Gemeenschapscentrum De Middenhof, genoemd naar de negentiende-eeuwse hofstede die hier had gestaan. (Gemeentearchief Vlissingen, Fotocollectie) echter behoorlijk veel nadelen. De water toren had geen praktische indeling, Huize Toorenvliedt was weliswaar gratis, maar moest door de omroep binnen de monu mentenwet ingrijpend worden gerestau reerd met alle risico's van dien en voor het zusterhuis en het veilinggebouw waren de kosten van verbouwing te hoog. De definitieve oplossing diende zich in de zomer van 1988 aan op het terras van café bar The Flying Dutchman in Vlissingen. Henk Koch dronk daar een biertje met Daan Bruinooge, in die tijd wethouder van Vlissingen en vroeg of hij nog wat had leegstaan in de Scheldestad. Bruinooge dacht niet lang na en antwoordde dat hij een uitstekende locatie had die Omroep Zeeland voor één gulden per jaar mocht huren: het voormalig gemeentehuis in Oktober 2010 Oost-Souburg. Hij voegde eraan toe dat de omroep voor het zelfde bedrag ook kon beschikken over de parkeerplaatsen en de brandweerkazerne. Verbouwen was wel nodig, maar veel minder dan de andere panden die waren aangeboden en naar alle waarschijnlijkheid zou het allemaal binnen het budget passen dat het Commissariaat voor de Media de provincie Zeeland be schikbaar had gesteld voor de huisvesting. Het gemeentehuis was op dat moment bij na 50 jaar oud en had na het vertrek van de laatste burgemeester dienst gedaan als gemeenschapscentrum (de Middenhof, ge noemd naar de negentiende-eeuwse hofste de die op dezelfde plek had gestaan), poli tiepost en brandweerkazerne. Verder was het vrijwilligerswerk er in ondergebracht en lagen de kelders vol met spullen voor de rommelmarkt. Vooral de laatste jaren was 19

Den Spiegel | 2010 | | pagina 21