er weinig geld geweest voor onderhoud en het gebouw maakte een verwaarloosde in druk. Het voorstel van Bruinooge was eigenlijk een aanbod dat niet kon worden geweigerd. Het gebouw was representatief, lag op een goed bereikbare locatie en bood voldoende ruimte voor de activiteiten van de nieuwe omroep. Bovendien waren de verbouwings- kosten te overzien en zouden er geen terug kerende huur- of hypotheeklasten zijn. Ook de gemeente Vlissingen sprong er goed uit. Naast de voordelen voor de plaatselijke werkgelegenheid en de te verwachten dyna miek en uitstraling kon het gebouw op kos ten van de omroep worden gerestaureerd en onderhouden. Een echte win-winsituatie. Dat vond ook het stichtingsbestuur, waarin aanvankelijk ook de andere gemeenten die gebouwen hadden aangeboden, waren ver tegenwoordigd. Koch slaagde erin om alle leden achter het idee te scharen. Er was weinig discussie en dat sierde het bestuur dat een gemeenschappelijk doel nastreefde en geen vechtclub was waarin alleen de ei gen lokale belangen centraal stonden. De aanloop In december 1988 werd de eerste perso neelsadvertentie geplaatst in de landelijke media. Het bestuur ging op zoek naar een geschikte directeur/hoofdredacteur die de opdracht zou krijgen om de verbou wing te leiden, een werkplan te maken en de andere personeelsleden aan te nemen. Een knap staaltje van delegeren en tevens naar de mening van het bestuur de beste garantie voor succes. Het doel was om op 1 januari 1990 de eerste uitzending te la ten plaatsvinden. De functie-eisen voor de nieuwe man of vrouw waren omvangrijk. Men ging op zoek naar een doorgewinterde journalist met aantoonbare ervaring in de omroepwereld die bovendien ook nog eens verstand had van management, bouwpro jecten en het vanuit het niets opbouwen Voor de verbouwing werd de hulp ingeroepen van het in 1988 verzelfstandigde facilitair bedrijf van de NOS, de NOB. (Gemeentearchief Vlissingen, Fotocollectie) 20 Den Spiegel

Den Spiegel | 2010 | | pagina 22