van een organisatie. Desondanks was het aantal mensen dat zich herkende in dit schaap met vijf poten groot. Het regende sollicitatiebrieven waaruit een kleine selec tie werd gemaakt van kandidaten waarmee zou worden gesproken. Onder hen was ook Flip Feij, geboren Vlissinger, in de jaren ze ventig begonnen als journalist bij de FZC en, zoals veel van zijn Zeeuwse collega's uit die tijd, op goede posities terechtgekomen bij de landelijke media. Feij was in 1988 eindredacteur van het radioprogramma Met het Oog op Morgen van de NOS en chef van de bijzondere actualiteiten uitzendin gen van NOS radio. Voordien maakte hij deel uit van de redacties van Hier en Nu Radio en Den Haag Vandaag. Hij wilde wel terugkomen naar zijn geboortestad en had van alle sollicitanten de beste papieren. Ook leek het op het persoonlijke vlak te klikken tussen hem en de man met wie hij het komende jaar intensief moest gaan sa menwerken: Henk Koch, secretaris van het stichtingsbestuur. Feij werd aangenomen en startte op 1 april 1989. Er waren nog negen maanden te gaan voor de eerste uit zending. De verbouwing moest nog begin nen, er waren nog geen werknemers en van het maken van een radioprogramma had, buiten de nieuwe directeur, niemand echt verstand. Omdat de eerste mensen nog niet in het gemeentehuis terecht konden, werd een klein kantoortje gehuurd in het Dienstencentrum voor bejaarden Bachten Poorte aan het Oranjeplein. De inrichting en inventaris waren simpel: twee bureaus, een telefoon, een typemachine, een paar pakken papier en een semafoon. Logo en huisstijl kwamen het eerst tot stand, Voor de verbouwing werd de hulp ingeroe pen van het in 1988 verzelfstandigde faci litair bedrijf van de NOS, het NOB, die de tekeningen en de adviezen voor de techni sche ruimten leverde. Aannemingsbedrijf Stegink uit Vlissingen won de aanbesteding. Er waren geen ernstige vertragingen in de bouw en al in november konden de tech nische ruimten worden ingericht. De grote studio kwam in de voormalige raadszaal op de eerste verdieping. Directeur Flip Fejj helpt mee met de verbouwing (Gemeentearchief Vlissingen, Fotocollectie) Gebouw en apparatuur werden opgeleverd op 1 december 1989. De planning was ge haald! Het personeelsbestand telde tien personen1, onder wie zeven journalisten die in korte tijd door directeur Feij en pro grammaleider Van Houte (afkomstig van de Wereldomroep) werden opgeleid tot ra diomensen. Er heerste een pioniersgeest en men voelde zich een geuzenclub. De groep groeide in die laatste maand voor de eerste 1 Flip Feij, Peter van Houte, Peter Joosse, Bob Lagaaij, Bert van Leerdam, Koen Mijnheer, Selma Osman, Wouter Moraal, John van Waes en Leen Schaap Oktober 2010 21

Den Spiegel | 2010 | | pagina 23