uitzending uit tot een echt team met maar één doel: een succesvolle start van de eer ste Zeeuwse regionale omroep. Groei De omroep werd een succes en al na een paar maanden hadden de meeste Zeeuwen kennisgemaakt met de programma's, al snel twee uur per dag: 's middags en 's avonds. Naast de nieuwsprogramma's kwamen er gevarieerde programma's over het Zeeuwse erfgoed, Zeeuwse muziek, de dialecten, de cultuur en de sport. Het aantal luisteraars groeide onstuimig, evenals als het aantal medewerkers. In 1993 werkten er al meer dan dertig mensen als gevolg waarvan het gebouw aan de west- en zuid kant werd uitgebreid met een nieuwe vleu gel voor de administratie en de redactie. Ook kwam er een kleine reclameafdeling die van overheidswege eerst moest samen werken met de PZC en andere Zeeuwse kranten om concurrentievervalsing tegen te gaan. Inmiddels had ook de automatisering haar intrede gedaan waarvoor ook weer mensen en extra ruimte nodig waren. De volgende uitbreiding kwam na 1997 toen Provinciale Staten toestemming gaf voor het verzorgen van televisie-uitzendin gen. Voormalig staatsecretaris Nel Ginjaar was Jaap van der Doef inmiddels opge volgd als voorzitter van het stichtingsbe stuur en had zich met brede steun vanuit de Zeeuwse Staten ingezet voor deze his torische uitbreiding van de activiteiten van de omroep. De inwoners van de provincie De zijgevel van het aangekochte pand naast het gemeentehuis, voorheen de fietsen- en brommer winkel van de familie Meijers en in 1997 de tijdelijke televisiestudio van Omroep Zeeland. (Gemeentearchief Vlissingen, Fotocollectie) 22 Den Spiegel

Den Spiegel | 2010 | | pagina 24