moesten wel een tweede tientje gaan beta len, maar dat bleek geen enkel probleem. De komst van de televisie maakte een nieu we uitbreiding van de huisvesting noodza kelijk. De eerste uitzending op 1 oktober 1997 werd verzorgd vanuit een geïmprovi seerde studio die was opgetrokken in het pand naast het gemeentehuis dat tot voor kort eigendom was van de familie Meijers, die er een rijwiel- en brommerwinkel annex benzinepomp exploiteerde. Het pand werd gekocht door de omroep die in 1994 ook het gemeentehuis zelf had kunnen verwer ven van de gemeente Vlissingen. De echte tv-studio werd intussen in een uitbreiding aan de oostelijke zijde van het hoofdge bouw gebouwd en werd gefinancierd door de rijksoverheid. Ongeveer gelijktijdig met de televisie deed ook internet zijn intrede. Hiervoor werd een samenwerkingsverband gesloten met Zeelandnet, in die tijd na Flevonet de tweede provinciale provider in Nederland. Omroep Zeeland kon daardoor een voor trekkersrol spelen op het gebied van inter net. De samenwerking moest wel worden vormgegeven met gesloten beurzen omdat het de omroepen in die tijd nog verboden was om geld te verdienen met het nieuwe medium. Omroep Zeeland telde inmid dels zeventig werknemers en nieuwe ver bouwingen waren onvermijdelijk. Dit keer werd ook ruim aandacht besteed aan een nieuw interieur. Directeur Feij had hiervoor art director Dorine de Vos benaderd die enkele jaren daarvoor Hotel New York in Rotterdam had vormgegeven en ingericht. Misschien ook een mooi moment om het voormalig gemeentehuis definitief aan te wijzen als Rijksmonument. (Gemeentearchief Vlissingen, Fotocollectie) Oktober 2010 23

Den Spiegel | 2010 | | pagina 25