Uit het Gemeentearchief De Vlissingsche Courant, maandag 8 november 1926 Zij was ook actief betrokken bij de groep die zich indertijd inzette voor het behoud van het Wooldhuis aan de boulevard in Vlissingen. Het interieurdesign en de meu belkeuze (handgemaakt!) van De Vos zijn in de jaren daarna nauwelijks meer aange past en geven het gebouw nog steeds een onderscheidende en exclusieve uitstraling. Timmerfabriek? Het ruimtegebrek bleef echter ook in de ja ren daarna een van de grootste problemen van de omroep. Prettige problemen, omdat het goed bleef gaan met de uitzendingen, de kijkcijfers en de aantallen medewer kers. De huisvesting aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg is al jaren aan de krappe kant. Recent is zelfs een deel van de kan tine ingeleverd voor nieuwe kantoorruimte. Er wordt nu gesproken over een verhuizing naar het gebouw van de voormalige tim merfabriek van scheepswerf De Schelde. De budgetten zijn echter krapper geworden en nieuwe bezuinigingen dreigen waardoor langjarige financiële verplichtingen worden vermeden. Henk Koch en Flip Feij, de man nen van het eerste uur, zijn in 2007 van het omroeptoneel verdwenen. Het nieuwe be stuur en het nieuwe management staan aan de vooravond van een belangrijke beslis sing en moeten vooral onzekerheden tegen elkaar afwegen: in Souburg blijven en daar een groot aantal noodzakelijke aanpassin gen treffen of naar Vlissingen verhuizen en een nieuwe huisvesting op maat creëren. Dat laatste zal anno 2010 als minder erg worden ervaren dan het verdwijnen in 1966 van de laatste burgemeester als gevolg van de annexatie van Souburg door Vlissingen. Want dat vonden wij in 1966 het groot ste politieke schandaal dat we tot dan toe hadden meegemaakt. Voor het gebouw aan de Kanaalstraat 64 zal vast wel weer een goede bestemming worden gevonden. Misschien ook een mooi moment om het voormalig gemeentehuis definitief aan te wijzen als gemeentelijk monument. Jan Hintzen Vlissingen 8 november De Zweedsche kruiser Fylgia, welk oorlogs schip in een jacht getransformeerd was, is gistermorgen omstreeks 9 uur op de Reede alhier aangekomen, waarbij door het bij de Marinehaven opgestelde geschut 21 saluut schoten werden gelost. Het op de Reede komen van de Fylgia leverde een prachtig gezicht op... Om ongeveer half 11 stevende de Fylgia de haven binnen waar gemeerd werd aan één der pontons. Nadat het schip vast lag, begaf de kapitein der zee W. Lam zich aan boord ter begroeting, terwijl ook de Zweedsche gezant Von Adlerkreutz met zijn echtge- noote zijn opwachting ging maken, zomede de waarnemende Belgische gezant Comte de Lalaing. De Commissaris der Koningin in Zeeland jhr. mr. Quarles van Ufford had de opdracht van H.H. onze Koningin om aan prinses Astrid, die zich met haar moe der de hertogin Van Gothland en met haar zuster Martha aan boord der Fylgia bevond, een bloemenhulde te brengen. Mede werd de bruid gehuldigd door mevrouw Van Boven, die haar echtgenoot, den heer J. van Boven, consul van België en waarne mend vice-consul van Zweden alhier, aan boord vergezelde, terwijl de Zweedsche ko lonie van Hilversum en de Belgische kolo nie alhier eveneens bloemen aanboden... Na de begroeting begaf het gezelschap zich naar de Koninklijke wachtkamer van het 24 Den Spiegel

Den Spiegel | 2010 | | pagina 26