- - r' De Timmerfabriek, circa 1915. (Gemeentearchief Vlissingen, Fotocollectie) woonde perceel zeer groot financieel nadeel zal ontstaan. De buurman van Buskop, A.W. Smits, eige naar van Hotel Albion Koningsweg nr. 27, had ook grote bezwaren tegen de bouw: De krachtige motoren in de fabriek kunnen schade ueroorzaken aan het pand en door het lawaai van deze motoren zullen de lo geergasten geen gebruik meer maken van het hotel. Ook de waarde van het hotel zal door het verlenen van de vergunning ver minderen. Op zaterdag 4 april 1914 verscheen in de Vlissingsche Courant een publicatie waarin B W van Vlissingen meldden dat de door de Koninklijke Maatschappij De Schelde gevraagde vergunning tot oprichting van eene timmerloods is geweigerd. Maar Buskop en Smits hadden te vroeg ge juicht. Amper vier weken later verscheen er weer een advertentie waarin een nieuwe bezwaarprocedure werd aangekondigd. De directie had een overzicht gemaakt van de houtbewerkingmachines waarin tevens was aangegeven welke geluidshinder men kon verwachten. Ook was op een meege zonden plattegrond de plek aangegeven waar elke machine precies kwam te staan. Het is nog steeds niet duidelijk wat er daar na is gebeurd. Maar op 15 juni 1914 laten 1 lijstenbank geruis 1 schaafbank geruis 1 vandiktebank geruis 1 vlakbank geruis 1 circelzaag veel geruis 1 lintzaag weinig geruis 1 pennenbank geruisloos 1 zwaluwstaartenbank geruisloos 1 langgaten boorbank geruisloos 1 afkortzaag weinig geruis 1 fraismachine weinig geruis 1 schaafbank geruisloos 1 cirkelzaag veel geruis 1 ketting holbeitelbank geruisloos 1 schuurbank weinig geruis 1 decoupeerzaag weinig geruis 1 langgatenboor geruisloos Diverse slijpgereedschappen Oktober 2010 5

Den Spiegel | 2010 | | pagina 7