Op de open plek was ruimte ontstaan voor de bouw van een nieuwe timmerloods. Volgens de beschrijving bij de bouwaan- vraag zou het nieuwe gebouw dienen als leerlingenafdeling en voor het vervaardigen van timmerwerk. Zeven omwonenden meldden zich als be zwaarmaker aan. Een van hen, de heer Bus- kop, had in 1914 ook bezwaar gemaakt tegen de bouw van de timmerfabriek. In de tussen liggende periode was hij verhuisd naar Voor burg, maar hij was nog wel steeds eigenaar van het pand aan de Koningsweg nr. 29. Zou het plan doorgaan, dan kwam het woonhuis geklemd te staan tussen de tim merfabriek en de nieuw geplande werk plaats. De bewoner van het pand, F.H.M. van Straelen, vreesde dat er trillingen zou den ontstaan en dat hij veel last van vuil en stof zou krijgen. Volgens de directie van de KMS zouden voorlopig geen machines in de werkplaats komen. De bewoner hoefde niet te vrezen voor geraas of hinder. De Directeur van Gemeentewerken had al snel aangegeven dat hij geen bezwaren zag tegen inwilliging van het verzoek van de KMS. Wel meende hij dat er hinder kon ontstaan voor trek van de schoorstenen. De bewoner moest zelf maar maatregelen nemen. Op de hoorzitting die op 1 mei 1940 volg de, herhaalden Buskop en Van Straelen nog eens hun bezwaren. De heer Buskop stelde dat het probleem opgelost zou zijn als De Schelde zijn pand zou kopen. Een voorstel van hem was eerder door de directie afge wezen omdat zij de bedongen koopprijs te hoog vond. Hotel Albion aan de Koningsweg, met rechts nog net zichtbaar een deel van de Timmerfabriek. (Gemeentearchief Vlissingen, Fotocollectie) Oktober 2010 7

Den Spiegel | 2010 | | pagina 9