De boerderij 'Bon Repos' van de familie Van Vlaanderen, 1973 Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen; Foto Dert. Collectie Zeeuwse Bibliotheek een jaar later het bezit van weduwe De Ruy- ter over. De speelhof werd op die wijze her enigd. Jan Taarlinck was beroepsmilitair en woon achtig in Vlissingen. Het is zeker niet onmo gelijk dat onze beroemde Vlissingse schrijf ster Betje Wolff in haar jonge jaren eens een bezoekje heeft gebracht aan deze hof. Haar oudere zus Christina was immers getrouwd met een telg uit de familie Taarlinck. Na het overlijden van Jan Taarlinck ver kocht zijn weduwe Helena Termaat haar hof aan de Middelburgse koopman Hermanus Huijge. In het zogeheten Vergaarboek van de Westwatering van Walcheren (1713) wordt zijn naam in 1759 geregistreerd als Hermanus Huijgens a Middeiburgh. Die spe cificatie kom je vaker tegen bij kooplieden. Overigens duikt in de verkoopakte uit 1759 de naam Bon Repos voor het eerst op. Wie voor die identiteit verantwoordelijk was, is niet duidelijk. Het paar Taarlinck-Termaat lijkt in dit verband het meest voor de hand te liggen. Na Huijgens' dood in 1767 kreeg zijn we duwe Johanna Claudoré Bon Repos onder haar hoede. Leuk om hier te vermelden is, dat Johanna twee decennia daarvoor, sa men met een aantal familieleden en vrien den, een boekje met gedichten uitgaf. Ze deed dat in eigen beheer. Het bundeltje Ter zilvere bruyloft was een cadeau voor haar broer Pieter en zijn vrouw die in 1748 hun 25-jarig huwelijksfeest vierden. De Zeeuwse Bibliotheek heeft het werkje in bewaring! Het ligt in de kluis aldaar en is op aanvraag in te zien. Broer Pieter Claudoré was 'eerste boek houder van de wisselbank tot Middelborch', 'ontfanger van het oude mannen en vrou- wenhuys' en regent. Een van zijn collega's was zijn neef, de jonge boekhouder Michiel Herklots. Zijn naam treffen we ook aan in het gedichtenbundeltje. Toen zijn tante Jo hanna Claudoré in de herfst van haar leven raakte, zag Herklots het wel zitten om haar buitenplaats te kopen. Van Herklots is be kend dat hij in latere jaren tevens een pa- Januari 2011 13

Den Spiegel | 2011 | | pagina 15