1 I Grafsteen van de admiraal Cornells Claessen, overleden 1611. Een voorbeeld van een grafsteen die verloren ging. (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen; Foto A.L. Preuninger, ca. 1911) overleeden den 12 Januari 1627 ende Sara Claes syn eerste huysvrou overleden den 30 September 1610'. Jan Janssen hertrouwde in 1615 als weduwnaar van Saerken Claes met Mayken Adriaens Oillarts, weduwe van burgemeester Jan Janssen Bloc. Zij woonde toen in de Lange Noordstraat. We lopen naar de noorderkapel, de eerste vanaf de westkant, en daar liggen drie gro te zerken. Nummer 147 is hierboven al be schreven. Links nr. 88, met de tekst: 'Hier syn begraven Pieter Eems van Hantwerpen in syn leven Luytenant Collonel deser stadt Vlissinghe, out 48 jaren, overleedt den 10 December 1627. Ende Jacquemyntge Snouckx van Vlissingen syne huysvrouwe overleedt den 14 Augustus 1626 oudt 36 jaren'. Dit echtpaar trouwde in 1609 en woonde aan de Zuidzijde. Daarnaast, in het midden van de kapel, zien we nr. 70, een rijke en fraai bewerkte zerk met bo ven een mannelijk en onder een vrouwelijk wapen dat met linten, vastgehouden door een engeltje, en een rand van tulpen om geven is. In het midden de tekst: 'Sepulture van Dheer Mr. Niclaes de Blocq filius mr. Adriaen. Geboren van Hondschote. In zyn leven Advocaet en Greffier van den Raede en Leenen van Vlaendren. Overleden den 2 April Ao. 1621 oudt zynde aende 61 jae- ren'. Hij was waarschijnlijk een broer van burgemeester Jan Janssen Bloc, hiervoor genoemd. Dit zijn dus alle nog aanwezige zerken in de Sint Jacobskerk. Ze hebben de eeuwen doorstaan, en we moeten zuinig zijn'op wat er nog van over is. Sommige vergeten na men komen weer tevoorschijn, en het oude Vlissingen herleeft als we er wat meer aan dacht aan besteden. Over de auteur: Sarina Hendrikse (1954) is gespeciali seerd in het transcriberen van grafschrif ten en publiceerde verschillende artikelen in De Wete en in Den Spiegel. April 2011 25

Den Spiegel | 2011 | | pagina 29