Gezicht op kranen van de Koninklijke Maatschappij 'De Schelde' vanaf de Spuiboezem, ca. 1975. (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen; Foto A. van Wyngen) de modder en dan komt er soms een gave vaas te voorschijn.' Op een zonnig terras Op 10 mei 2011 zitten we op een zonnig terras en lopen de gespreksonderwerpen nog even langs. Ook zijn we even we zen kijken in de Breewaterstraat, maar de plaats van de opgravingen is weer afge dekt. Er zal waarschijnlijk binnenkort ge bouwd worden. Adri Meerman merkt met groot relativeringsvermogen op dat er in de toekomst vast nog wel gesloopt zal worden in Vlissingen. Dit gedeelte van de stad, waar oud Vlissingen was, biedt nog wel mogelijkhe den. Van de opgravingen naar het graven in oude geschriften. Hoe bijvoorbeeld een verslag van de Gezondheidscommissie over een muggenplaag in de buurt van de Spuikom kan leiden tot conclusies over een modderige bodem. We hebben het over televisieprogramma's, die wellicht bijdragen aan de belangstel ling voor het verleden. Denk aan Verborgen Verleden, waaraan Ad Tramper meewerkte in de aflevering over Hugo Borst. Over ou de scheepsjournalen en andere documen ten, die een beeld geven van het leven in vroeger tijden. We praten over boeken die zeker nog ge lezen moeten worden. Adri leest uiteraard graag historische werken, maar ook reisli teratuur. Op die manier de wereld bereizen bevalt hem wel. Adri Meerman is niet bang dat hij zich gaat vervelen als hij de deur van het archief eind mei achter zich sluit. Hij gaat veel lezen, er ligt al een stapel boeken klaar. Ook maakt hij aquarellen, landschappen, altijd met een industrieëel object erin. Muziek luisteren, onderzoek doen naar de geschiedenis van Vlissingen. Hopelijk zal hij ook voor Den Spiegel willen schrijven. Adri Meerman is tevreden. Hij heeft zijn werk als een hobby gezien, vanwege zijn grote belangstelling voor de geschiedenis. Een prachtige baan had hij, al was het op vakantie soms moeilijk uit te leggen wat hij deed, zeker in het Frans of aan Italianen. 'Ik doe in oud papier. Zag ze denken: levert dat nog wat op?' We wandelen terug naar de Hellebardier- straat, waar men met smart op ons wacht; er moet afgesloten worden. Even voelen we ons een stel pubers, be trapt op spijbelen! Over de auteur: Aafke Verdonk-Rodenhuis (1948) is docent aan het Scheldemondcollege en geboeid door de geschiedenis van Vlissingen. 8 Den Spiegel

Den Spiegel | 2011 | | pagina 10