rrmZEEumnieuws Van de redactie Daniëlle Otten Drijvend Vermogen Tot en met 18 maart 2012 is de nieuwe tentoonstelling 'Drijvend Vermogen, super- jachten gebouwd door Amels in Vlissingen' te zien. Deze drijvende paleisjes worden op steenworp afstand van het muZEEum ge bouwd door Amels, onderdeel van Damen Shipyards Group, Nederlands grootste scheepsbouwer. De laatste jaren is het be drijf zeer succesvol door te innoveren vol gens de Damen Shipyards gedachte van hoogwaardige seriebouw. De eeuwenoude Nederlandse en met name Vlissingse ma ritieme en scheepsbouwgeschiedenis vor men de basis van het succes van vandaag. Omdat je een aardige portemonnee mee moet nemen (één miljoen per meter) is het niet voor iedereen weggelegd zo'n su- perjacht aan te schaffen. In het muZEEum kunt u zo'n jacht van binnen bekijken, Vlissingse archeologische vondsten uit de Gouden Eeuw In het muZEEum te Vlissingen zijn nu bij zondere archeologische vondsten uit het Scheldekwartier te zien. Verschillende aardewerken schalen, bakken, ander ser vies en huisraad geven een boeiend beeld van het dagelijks leven van zowel de arme als rijke bewoners uit dit stadsdeel van Vlissingen. Er zijn uiterst zeldzame stukken te zien zoals een porseleinen bord uit Japan en een faience schaaltje uit Italië. Door de beruchte kaapvaart en de succes volle koopvaardij van de Verenigde Oost- Indische Compagnie en vooral de West- Indische Compagnie beleefde Vlissingen in de zeventiende en de eerste helft van de achtttiende eeuw een grote economische bloei. Deze Gouden Eeuw was een peri ode van ongekende horizonten, interna tionale contacten en grote welvaart. In het Scheldekwartier leefden ambachtslieden en arbeiders broederlijk naast kapiteins, han delslieden en bewindhebbers zoals Cornelis Lampsins. Op Reis om de wereld in de Sint Jacobs- straat, in Den (vorige) Spiegel, is flink gereageerd bij de schrijver. Bijschriften bij foto's werden aangevuld en u kunt lezen wie dat meisje is op de foto met burge meester Kolff, die in 1966 de winkelpro menade opent. Auteur Henk Feij vatte de reacties samen voor de website, kijk op www.vriendenmuzeeum.nl onder Den Spiegel, bijdragen lezers. Bert Gerestein stelt voor de leden van onze vereniging een aantal gratis exemplaren beschikbaar van het door het ADZ uitgege ven boek Zenuwarts in Zeeland, geschre ven door Errit Petersma. Op vertoon van de lidmaatschapskaart kan een exemplaar afgehaald worden bij het gemeentearchief in de Hellebardierstraat 2 te Vlissingen. 26 Den Spiegel

Den Spiegel | 2011 | | pagina 28