Spionnen, papegaaien, een blokkadevloot en bescheiden Vlissingen Van de voorzitter Aafke Verdonk-Rodenhuis Tom Ekering Voor u ligt alweer de laatste Spiegel van het jaar 2011. Ook al streven wij er altijd naar nummer 1 van het nieuwe jaar voor de feestdagen in december uit te brengen, dit is wel nummer 4 van dit jaar. Een bewogen periode ligt achter ons, een nieuwe Spiegel voor ons. In deze Spiegel gaat het over spionage, geen James Bond in actie, maar gewone mensen, die vanwege hun beroep met geheime informatie in aanraking komen. Jules Braat vertelt hierover in zijn artikel Hier is het begin, de rest volgt..! Toon. Spi onage en diefstal in Vlissingen 1918. Eén en ander speelt zich af in het jaar 1918! Jules Braat concludeert dat deze zaken goed zijn afgelopen, dank zij het optreden van de Vlissingse politie is erger voorkomen. Jaco Simons voegt met zijn artikel Pape- gaayenburg Van West-Souburgse buiten plaats tot Vlissingse woonwijk nieuwe we tenswaardigheden toe aan zijn serie over Walcherse buitenplaatsen. Goed gedocu menteerd is zijn verhaal over een buiten plaats met een naam die weer verwijst naar een dier! Van zowel buitenplaats als boer derij Fapegaaienburg is geen spoor meer te vinden. Jaco Simons vertelt waar we nog iets kunnen vinden. Marinus Hollaer als bevelhebber van de blokkadevloot, 1625-1626 is het artikel van Ruud Paesie dat aangeeft hoe belangrijk het transcriberen van de bewaard gebleven resolutieboeken van de Zeeuwse admira liteit kan zijn voor het juist plaatsen in de tijd van acties, benoemingen in bepaalde rangen en andere historische feiten. Marius Hollaer is in 1637 begraven in de Sint Jacobskerk. Dan nog een bijzondere foto-expositie in het gemeentearchief: Bescheiden Vlissin gen, 1950-1970 in vijfenzestig foto's. Te zien tot en met 15 november 2011. Heeft u iets met deze periode, ga zeker kijken en anders ook. De expositie is samenge steld door een bescheiden persoon en ze ker de moeite waard. Cl leest erover in deze Spiegel. Met droefenis hebben we op vrijdagmid dag 12 augustus tijdens een indrukwek kende en stijlvolle dienst in de Sint Jacobs kerk afscheid genomen van Jan Hintzen, eindredacteur van Den Spiegel en erelid van onze vereniging. Jan heeft er mede voor gezorgd dat Den Spiegel is uitgegroeid tot een volwaardig historisch blad. Op verzoek van Jan heeft Aafke Verdonk- Rodenhuis de functie van eindredacteur overgenomen. Bestuur, commissies en leden van onze vereniging zijn Jan dankbaar voor zijn ja renlange inzet voor onze Vereniging. We zullen hem missen. 2 Den Spiegel

Den Spiegel | 2011 | | pagina 4