In memoriam Jan Uintzen Aafke Verdonk-Rodenhuis Op 7 augustus 2011 overleed in hospice Het Clarahofje te Goes Jan Hintzen, eind redacteur van dit blad. De redactie verliest met hem een bijzonder mens, betrokken, met een brede interesse, vol humor en rela tiveringsvermogen. Geboren op 1 april 1936 in de Lepelstraat woonde Jan zijn hele leven, uitgezonderd de oorlogsjaren, in Vlissingen. In de oor log, 1943 evacueerde het gezin Hintzen, ouders, Jan en oudere broer Piet naar het Brabantse Zundert. Zij konden pas terug naar het beschadigde Vlissingen begin 1947 en woonden ruim drie jaar op het Havendorp, een noodwoningencomplex bij de kop van de Buitenhaven. Jan heeft hierover in 2004 in het oktobernummer van Den Spiegeleen boeiend en voor meerdere lezers herkenbaar artikel geschreven Het Hauendorp, over onvergetelijk wonen in een naoorlogse woningwijk. De afgelopen vierendertig jaar heeft Jan Hintzen gewoond in de Weteringstraat, voorgevel Plein Vier Winden. Ook weer in de schaduw van de Sint Jacobskerk, net als de Lepelstraat, (afbeelding voorpagina) Jan Hintzen maakte carrière in het christe lijk onderwijs van Vlissingen. Van onderwij zer op de Prins Willemschool aan de Grote Markt, tot directeur van de Christelijke Mavo en na een fusie sectordirecteur van de Christelijke Scholengemeenschap Wal cheren Middelburg. Daarnaast is Jan vanaf de jaren vijftig ja renlang bepalend geweest voor het jeugd werk van de Hervormde kerk in Vlissingen, instuifavonden in het Anker en jeugdsoci- eteit Walk Inn kregen vooral door hem vorm. Ook in cultureel Vlissingen was Jan actief, vijfentwintig jaar was hij voorzitter van de Culturele Raad Vlissingen. Hiervoor kreeg hij bij zijn afscheid in 1995 de Zilveren Fles opgespeld, de erespeld van de gemeente Vlissingen. Portret van Jan Hintzen (1936-2011) In 1997 werd Jan Hintzen benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Naast al de Vlissingse activiteiten was Jan Hintzen een zeer verdienstelijk filatelist. Hij schreef boeken, artikelen en studies voor landelijke filatelistische tijdschriften. Hij was onder andere 37 jaar voorzitter van de Vlissingse Filatelisten Vereniging en lid van verdienste van de Aerofilatelistische Vereniging De Vliegende Hollander. De afgelopen 12 jaar was Jan Hintzen eind redacteur van Den Spiegel. Het voelt erg vreemd voortaan zonder hem te moeten vergaderen. De laatste woensdag in mei jl. was hij nog aanwezig. Vlak daarvoor had hij het bestuur van de Vereniging Vrienden van het muZEEum en het Gemeentearchief bij de algemene ledenvergadering laten weten dat hij zijn functie van eindredacteur wegens ziekte moest neerleggen. Hij werd benoemd tot erelid van de vereniging. In zijn inleiding van Den Spiegel nummer 3 bedankte hij het bestuur en de ledenvergadering hier- Oktober 2011 3

Den Spiegel | 2011 | | pagina 5