voor, maar liet nadrukkelijk de redactie de len in de eer. Dit geeft helder de sfeer weer waarin wij als redactie altijd hebben ge werkt. Jan zei vaak: dit is niet alleen goed werken, we zijn ook een vriendenclub. De vergadering in juni moest hij afzeggen, maar hij was nog wel duidelijk aanwezig op de achtergrond: hij had de agenda gemaakt en telefonisch zijn zaken doorgegeven. De redactievergadering voor het nummer dat voor u ligt moet nog plaatsvinden op het moment dat dit artikel wordt geschre ven. Het zal ongetwijfeld erg leeg zijn zon der Jan. Wat Jan een bijzondere eindredacteur maakte, was zijn brede interesse in cul tuur, geschiedenis, postzegels en niet in het minst zijn doorzetten als het ging om arti kelen voor Den Spiegel. Menigeen is op een receptie, opening van een tentoonstelling of andere gelegenheid benaderd een artikel te leveren voor het blad. Kritisch was hij ook. Tenslotte hadden we met Den Spiegel een zeker niveau bereikt! Daarnaast was hij zelf ook vaardig met de pen. Zijn artikelen zijn vlot geschreven en hij wist altijd wat passende citaten te vin den. Mooie uitspraken verzamelde hij trou wens in aantekenboekjes en agenda's: kon den altijd van pas komen. Vanaf dat Jan ziek werd, heeft hij zijn ziek teproces nooit verborgen gehouden. Hij stuurde berichten naar 'Lieve vriendinnen en vrienden' en gaf de laatste stand van za ken door. Toen hij uitbehandeld bleek, was dat een harde dreun. Toch ging hij dapper door alles te doen wat hij nog kon, zelfstan dig. Meeleven mocht, telefoontjes, bezoek, kaartjes, het was allemaal zeer welkom. Een arm als ondersteuning liever niet. Zolang hij zelf kon, moest je hem laten. Een van zijn initiatieven dit jaar was de oprichting van de Stichting Jan Hintzen Publicatiefonds, die uitgaven over de locale geschiedenis van Vlissingen en de post- historie van Nederland en de Overzeese Gebiedsdelen mogelijk wil gaan maken. Broer Piet, moeder Hintzen en Jan (r), Sint Jacobsstraat, ca 1938. (Foto Erven Jan Hintzen) Op zaterdag 30 juli ging Jan naar hospice Het Ciarahofje in Goes. Ook dat meldde hij ons, samen met een zeer indrukwekkende afscheidsbrief. Mensen hebben mensen nodig, dat was de draad in het leven van Jan. Je leeft met an deren omdat mensen elkaar nodig hebben. Op zondag 7 augustus overleed Jan, die zoals Henk Feij zei, één en al Vlissingen ademde, in Goes. (Henk is auteur van meerdere zeer Vlissingse artikelen in Den Spiegel en al heel lang, met zijn gezin be vriend met Jan.) Vrijdag 12 augustus hebben wij Jan Hintzen herdacht in de Sint Jacobskerk en afscheid genomen. Het was een bijeenkomst waar ieder Jan in herkende. Een waardig afscheid van een goede vriend. 4 Den Spiegel

Den Spiegel | 2011 | | pagina 6